Biały dom w Łomiankach. Zaglądamy do jego wnętrza!

Biały dom w Łomiankach opisaliśmy jakiś czas temu (przeczytacie o nim TUTAJ).Dziś prezentujemy wam wnętrza oraz otoczenie tego nietypowego domu jednorodzinnego, które zaprojektowali Tomasz Szponar i architekci z pracowni A88 zdjęcia wykonał Adam Grzesik.

Projekt obejmował salon z aneksem kuchennym, hol wejściowy, pokój biurowy, toaletę dla gości oraz sypialnię rodziców typu ‘master bedroom’ z dostępną z niej prywatną łazienką, a także dwie sypialnie dziecięce ze wspólną łazienką. Dodatkowo architekci z pracowni A88 wykonali projekt zagospodarowania otoczenia domu, w tym wewnętrznego przeszklonego patio, będącego centralnym miejscem budynku. W domu Inwestor mieszka wraz z żoną, dwójką nastoletnich synów i psem.

“Jakiś czas temu mieliśmy okazję zaprojektować wnętrza oryginalnego i bardzo charakterystycznego domu w Łomiankach Dolnych. Inwestor był świadomy estetyki jaką chciałby się otaczać. Pragnął wnętrza korespondującego z białą, minimalistyczną elewacją zewnętrzną domu, a jednocześnie stworzenia miejsca przytulnego i ciepłego, odpowiedniego dla całej rodziny. Stąd pojawiające się niemal w każdym pomieszczeniu naturalne drewno w jasnym odcieniu, kontrastujące z pozostałymi monochromatycznymi elementami wystroju.” – mówią architekci z pracowni A88


Ideą projektu było stworzenie minimalistycznego wnętrza, korzystając z prostych środków wyrazu, elementarnych form i naturalnych materiałów, a następnie przełamanie tego powściągliwego designu poprzez użycie ciepłego drewna, które pojawia się na podłodze, meblach, i gdzieniegdzie na ścianach oraz suficie. Powyższe, w połączeniu z miękkimi materiałami obiciowymi mebli i dywanami, oraz wszechobecną zielenią dało, potwierdzony przez domowników, efekt przytulności.

“Od samego początku, po rozmowie z Inwestorem i wspólnej wymianie inspiracji, wiedzieliśmy, że współpraca będzie czystą przyjemnością i doskonale się zrozumiemy. Cała rodzina lubi otaczać się dobrze zaprojektowaną przestrzenią i przedmiotami, zauważyliśmy to podczas rozmów o projekcie, przy doborze materiałów i dodatków. Praca nad projektem była czystą przyjemnością – bardzo świadomi estetyki inwestorzy, sprecyzowane oczekiwania, a przede wszystkim – po prostu niezwykle mili ludzie.” – dodają architekci

Ciekawostką jest fakt, że Inwestor – z zawodu programista, odkrył w sobie w międzyczasie pasję do stolarstwa i jest wykonawcą większości, jeśli nie wszystkich zabudów meblarskich w projekcie.

Czytaj też: Architektura | Polska | Dom jednorodzinny | Domek letniskowy | Minimalizm | Drewno

 

Bryła domu / projekt: Moomoo Architects
Biały dom w Łomiankach ze spadzistym dachem i tarasem powstał w podwarszawskiej miejscowości. Można by pomyśleć: jeden z wielu. Ale w tym przypadku nie ma mowy o banale. Nietypowa bryła z charakterystycznym wielospadowym białym dachem i rzadko spotykany układ uwzględniający atrium sprawiają, że zdecydowanie wybija się on na tle lokalnej zabudowy.

Powierzchnia tego jednorodzinnego domu faktycznie nie jest duża – 160 m2, ale jego forma na tyle niespotykana – za sprawą oryginalnego dachu oraz atrium – że trudno szukać dla niej tradycyjnych odniesień. Wielospadowy dach wykończony membraną, od strony wejścia do budynku od razu przykuwa wzrok podwójnym spadem białej elewacji, stanowiąc imponujące zwieńczenie realizacji.

Poniżej znajdują się nie mniej efektowne przestronne przeszklenia, co powoduje, że budynek dzieli się wizualnie na dwie poziome strefy: otynkowane na biało piętro i transparentny dół. Biały dom w Łomiankach zaprojektowali architekci z pracowni Moomoo Architects. Więcej o domu w Łomiankach przeczytacie TUTAJ! 

zdjęcia: Grzegorz Pędzich

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły