BLACK AND WHITE SYMPHONY. Jubileuszowy pokaz Macieja Zienia

Jubileuszowy pokaz Macieja Zienia to jeden z jego największych pokazów w historii. Kolekcja „Black and White Symphony” Macieja Zienia zagrała na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej. W ten wyjątkowy grudniowy wieczór zadziała się magia! Ponad 1000 osób spędziło ten grudniowy wieczór w teatrze.

Kolekcja to podsumowanie tych 25-lat, a zarazem otwarcie kolejnego etapu twórczości. Całość w klamrę spięła charakterystyczna dla Zienia klasyka i lekkość bawienia się modą. Ulubione linie, fasony, piękne tkaniny, krawiecki kunszt i jakość wykonania. Jak zawsze wszystkie projekty na piedestał postawiły kobiecość, która czasem jest romantyczna, a innym razem drapieżna. To była po prostu symfonia kobiecości.

Goście przenieśli się na pięciolinię kształtów, białych i czarnych kreacji. Zień pokazał, że klasyką można się bawić, a czerń i biel może mieć wiele odsłon i odcieni. Kolekcja monochromatyczna, zmienna, dynamiczna, nieustannie ewoluująca, gdzie jedynym z kolorowych akcentów była czerwona kreacja. W końcu czerwień to nieodzowny akcent kobiecych, wieczorowych stylizacji. W tej kolekcji symbol pragnienia zabawy, eksperymentowania i intrygowania. “Chcę się bawić. Moda ma być rozrywką, sposobem na wyrażanie swojej osobowości. Kreacja ma się dostrajać jak w muzyce do swojej bohaterki.” – mówi Maciej Zień.

“Black and White Symphony” to coś więcej niż pokaz. To spektakl i wydarzenie artystyczne, gdzie moda stała się muzyką, a wnętrza dopełniły tę jubileuszową opowieść. Jeden z aktów miał miejsce na wybiegu, a tam 39 modelek zaprezentowało najnowszą kolekcję. Wśród nich Muzy Macieja Aneta Kręglicka i w sukni ślubnej Kate Rozz. Drugi akt – miał miejsce wśród widowni. Ponad dwadzieścia polskich Gwiazd na pokazie pojawiło się w kreacjach z najnowszej i wcześniejszych kolekcji Projektanta. Wśród nich między innymi Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Agnieszka Grochowska, Magda Mołek, Olga Bołądź i wiele innych. Tak idealnie uzupełniły się dźwięki tej symfonii.

Utrzymany w czerni i bieli pokaz Macieja Zienia przełamała wyjątkowa, czerwona kreacja zainspirowana jedną z najbardziej ikonicznych marek na świecie – MARTINI. Bardzo klasyczny, a jednocześnie stylowy garnitur to esencja brandu będącego uosobieniem włoskiej elegancji. Projekt z Zieniem to kolejna współpraca, dzięki której MARTINI zacieśnia swój związek z modą, inspirując projektantów do wychodzenia poza utarte schematy i poszukiwania nowych środków artystycznego wyrazu.

SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Garnitur na pokazie zaprezentowała modelka Aleksandra Kowal – Ambasadorka MARTINI, znana w sieci jako Szindy. To klasyczny, elegancki krój w odważnym kolorze, który dodaje kreacji charakteru i sprawia, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Objęcie partnerstwa nad pokazem Zienia ma dla MARTINI dodatkowe znaczenie – marka obchodzi w tym roku 160-te urodziny, pod znakiem których upłynął dla niej cały rok i czego świetnym zakończeniem jest wspólny projektem z Maciejem Zieniem, również celebrującym jubileusz swojej działalności.

Zobacz również: Kolekcja | Moda | Nowa kolekcja | Edytorial