Budynki przy ulicy Pomorskiej 11

Budynki przy ulicy Pomorskiej 11 w Łodzi przeszły metamorfozę. Odzyskały blask!

Budynki przy ulicy Pomorskiej 11 w Łodzi wypiękniały! Wszystkie obiekty znajdujące się na posesji zostały całkowicie odnowione. Zyskały nową elewację, a ich wnętrza przebudowano i dostosowano do pełnienia wyznaczonych funkcji. Remont zakończył się w ubiegłym roku.

Przy ulicy Pomorskiej 11 w Łodzi znajduje się trzypiętrowa kamienica wraz z parterowym budynkiem, w którym w latach trzydziestych XX wieku znajdowała się piwiarnia Icka Leipcigera o nazwie “Kokolewole”. W lokalu tym często przesiadywał łódzki Al Capone – Ślepy Max, który był postacią charakterystyczna i niepokorną, a znali go wszyscy łodzianie. W jego życiorysie fakty mieszają się z legendą.

Kamienica przy Pomorskiej 11 podczas renowacji. Źródło: rewitalizacja.uml.lodz.pl


Kamienica wraz z parterowym budynkiem przeszły generalny remont według projektu pracowni BAM Architektura. W budynkach powstały mieszkania wyposażone w aneks kuchenny lub kuchnię oraz łazienkę. Znajdują się w nich także lokale użytkowe. Utworzono tam również Centrum Aktywności Lokalnej o profilu senioralnym.

Kolejne zmiany nastąpiły na podwórzu. Położono tam nową nawierzchnię z kostki kamiennej. Powstał mały, ogrodzony plac zabaw, który został wyposażony w karuzelę i piaskownicę. Na posesji nie zabrakło również zieleni. W wyznaczonym miejscu pojawił się trawnik oraz posadzone zostały ozdobne krzewy. Możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu ułatwiają nowe ławki. Do dyspozycji mieszkańców ustawiono także trzepak, altanę na odpady oraz małe kosze na śmieci, pozwalające utrzymać czystość na podwórku. Remont realizowany był w ramach programu #RewitalizacjaŁodzi.

Źródło: urbanity.pl, rewitalizacja.uml.lodz.pl

Czytaj też: Architektura | Elewacja | Metamorfoza | Renowacja | Historia | Łódź

Kamienica przed i po remoncie. Źródło: rewitalizacja.uml.lodz.pl

Kamienica przed i po remoncie. Źródło: Miasto Tysiąca Kamienic

Temat: Budynki przy ulicy Pomorskiej 11 w Łodzi przeszły metamorfozę. Odzyskały dawny blask!