Castorama stawia w sklepach automaty do napełniania butelek środkami czystości

CASTOREFILL to urządzenie, dzięki któremu można ponownie napełnić plastikową butelkę płynem do czyszczenia. Automaty do napełniania butelek będą pojawiać się w sklepach Castorama w całej Polsce. Pierwsze urządzenie działa już w sklepie na Targówku w Warszawie.

Urządzenia pozwalające napełniać butelki płynami do czyszczenia mają pomóc w redukcji plastikowych odpadów. Projekt instalacji urządzeń Castorama realizuje we współpracy z marką Sidolux Eco. Klienci znajdą tu środki czystości, które w minimum 96 proc. zawierają składniki naturalne.

W sumie w urządzeniu można kupić cztery różne środki czystości. Tuż obok znajdziemy butelki o pojemności 1L, które przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Butelki te wyprodukowane zostały w całości z recyklingowanych materiałów.

Średnio polska rodzina w ciągu miesiąca zużywa 1 litr środka czyszczącego. Oznacza to, że w ciągu roku można zmniejszyć ilość wyrzuconych butelek o 11 i to tylko dla jednego gospodarstwa domowego. Dzięki butelce o pojemności jednego litra, produkty mogą być oferowane w korzystniejszych cenach w porównaniu do środków czystości o mniejszych pojemnościach, które dostępne są na sklepowych półkach.

W domu klienci mogą sprawnie przelać część płynu do mniejszego pojemnika, np. z dyfuzorem. Klienci nie muszą też często chodzić na zakupy, gdyż większa ilość starcza im na dłużej. Wreszcie po pierwszym zakupie w refillomacie, kolejnym razem (uzupełniając butelkę już samym płynem), płacą tylko za produkt, a nie za opakowanie – informuje Castorama w komunikacie opublikowanym na swojej stronie.

Urządzenie do napełniania butelek oferuje cztery rodzaje płynów: do czyszczenia łazienki, szyb i luster, podłóg oraz uniwersalny do różnych powierzchni.


CASTOREFILL to coś więcej niż tylko urządzenie – to zmiana nawyków zakupowych, takich jak noszenie własnej torby na zakupy, a teraz również butelki. To szansa na zmniejszenie naszego śladu węglowego, oszczędność czasu i pieniędzy. Dzisiaj dbanie o środowisko przestaje być modą, a staje się naszym codziennym nawykiem. Celem Castoramy jest bycie tego przykładem i inspirowanie innych, by dołączyli do ruchu na rzecz ochrony środowiska. Wierzymy, że nasz refillomat zyska szerokie grono zwolenników, a proekologiczne wybory staną się standardem dla jeszcze większej liczby klientów – mówi Piotr Bober, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Castorama Polska.

Pierwsze urządzenie działa już w sklepie Castorama Warszawa Targówek. Sieć planuje montaż kolejnych w innych lokalizacjach.

źródło: materiały prasowe Castorama

Czytaj też: Ciekawostki | Ekologia | Wydarzenia  | Polecane | whiteMAD na Instagramie