Dla zdrowia! Minimalistyczne studio jogi w Pruszczu Gdańskim

Jego wnętrze zaprojektowała Karolina Watus ze studia Leipuri interiors. Projektantka stworzyła przestrzeń, o jakiej marzyła inwestorka. Studio jogi w Pruszczu Gdańskim wyróżnia styl eklektyczny z motywami w stylu modern classic oraz art deco.

Efekt udało się osiągnąć przy użyciu kolorów terakoty i szałwiowej zieleni. Wnętrze jako całość emanuje subtelnością i kobiecością, łącząc klasyczne elementy dekoracyjne, takie jak lustra z pozłacanymi ramami, z nowoczesnymi i drewnianymi detalami.

Cała przestrzeń studio jogi w Pruszczu Gdańskim została podzielona na dwie główne strefy. Jedna z nich służy jako miejsce powitalne dla klientów, spotkań biznesowych oraz ekspozycji produktów pochodzących z manufaktur zaprzyjaźnionych marek. W drugiej, większej sali odbywają się zajęcia gimnastyczne.

Ściany pomalowane zostały delikatną porcelanową bielą, a niektóre z nich zdobią sztukateryjne listwy, które dodają uroku całemu wnętrzu. Komoda z półkami na produkty została eksponowana na ścianie ozdobionej malowanymi łukami o rozjaśnionej terakocie, a wnęki na zieleń szałwiową. W ten sposób udało się stworzyć atmosferę optymalną do rozluźnienia umysłu, bez rozpraszaczy i intensywnych akcentów.


Dodatkowo, w studiu znajduje się przebieralnia utrzymana w odcieniu zieleni, doskonale komponująca się z całością wystroju. Pomiędzy szatnią a łazienką wykorzystano ponownie motyw łuku, tworząc harmonijne przejście pomiędzy strefami.

Projekt: Karolina Watus – Leipuri interiors leipuri.com.pl

Zdjęcia: studiokudra.pl

Czytaj też: Wnętrza | Minimalizm | Sport | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie