Dom jednorodzinny w Zamku Bierzgłowskim

Dom jednorodzinny w Zamku Bierzgłowskim. To prosta bryła z płaskim dachem!

Dom jednorodzinny w Zamku Bierzgłowskim to najnowszy projekt autorstwa Sebastiana Maracha z pracowni YONO ARCHITECTURE. “Nasza propozycja architektoniczna powstała dla Inwestorów, którzy są wielbicielami minimalizmu. Marzyli o domu z płaskim dachem oraz otwartych, przeszklonych przestrzeniach, dzięki którym będą mogli podziwiać otaczającą budynek naturę.” – tłumaczy Sebastian. 

Nieruchomość, na której ma stanąć obiekt, posiada regularny spadek w kierunku lasu, który otacza ją z trzech stron. Zgodnie z wytycznymi klientów zaprojektowano prostą, dynamiczną, parterową bryłę, z rzutem przypominającym literę „T”. Taki układ pozwolił na wyraźny podział na strefy funkcjonalne wewnątrz domu. Charakterystycznym elementem elewacji jest okalające budynek zadaszenie oraz dwa trzony żelbetowe podpierające dach tarasu (kryjąc w sobie zewnętrzny kominek) oraz dach nad miejscem postojowym.

Formę nowoczesnych białych zadaszeń podkreśla kontrastująca z nimi ciemnopalona deska, która została położona na całości elewacji. Budynek zamyka się elewacją bez okien od strony drogi, jednocześnie otwierając się na południową część działki. To strategiczne rozwiązanie nie tylko pozwala cieszyć się panoramicznym widokiem na otaczający krajobraz, ale także zapewnia intymność mieszkańcom. Dom charakteryzuje się horyzontalnym układem, który w połączeniu z licznymi przeszkleniami zapewnia doskonałe doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Na krawędzi bryły umiejscowiono strefę rekreacyjną z sauną oraz przeszklonym basenem, tworząc idealne miejsce do relaksu i odpoczynku.

“Nasz projekt to nie tylko funkcjonalny dom, ale również harmonijne połączenie nowoczesnej architektury z naturą, stworzone z myślą o komforcie i estetyce życia.” – podsumowuje założyciel pracowni

Metryka projektu:
Nazwa projektu: Projekt domu jednorodzinnego w Zamku Bierzgłowskim
Kategoria: Architektura
Powierzchnia: 494,8 m2
Data realizacji: 04/2025
Zespół: architekt Sebastian Marach
Wizualizacje: GID Studio

O architektach:
YONO ARCHITECTURE to autorska pracownia projektowa architekta Sebastiana Marach, specjalizująca się w architekturze oraz architekturze wnętrz. Pracownia realizuje projekty na terenie całej Polski. Więcej projektów i realizacji YONO ARCHITECTURE znajdziecie w naszym serwisie klikając TUTAJ: https://www.whitemad.pl/?s=Yono

źródło: http://yonoarchitecture.com / Wizualizacje: GID Studio

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie  | Wnętrza