Dom na kółkach? Idealny pomysł dla miłośników rowerów!

03Do tej pory domy na kółkach kojarzyły się niemal wyłącznie z samochodami lub przeczypami kempingowymi. Teraz idea mikro domu przeniesiona została na koła… roweru! Jak wyszło?

Projekt mikro domku opracowali chińscy architekci z pracowni: People’s Architecture Office oraz People’s Industrial Design Office. Projekt o nazwie Trójkołowy Dom i Trójkołowy Ogród powstał z powodu powszechnego w Chinach problemu braku posiadania wśród mieszkańców własnego kawałka ziemi.

Młodzi projektanci upatrują w swym projekcie może nie kompletne rozwiązanie tego problemu, ale ciekawostkę, która ma zachęcić społeczeństwo do rozpoczęcia debaty na ten temat.

Przygotowany przez nich biały dom wykonany został z wytrzymałego plastiku. Budka może być traktowana jako element modułowy ponieważ może ona być łączona z innymi kostkami. Architekci zdecydowali się wykorzystać tworzywo o takim kolorze również ze względu na naturalne światło. Budynek nie ma standardowych okien dlatego światło, musi dostać się do środka właśnie przez białe ściany i sufit. Takie rozwiązanie daje gwarancję, że wnętrze będzie zawsze oświetlone – w ciągu dnia światłem słonecznym, nocą ulicznymi latarniami.

W mikro domku architekci zmieścili wszystko co jest niezbędne do życia. Jest miejsce do przygotowania posiłku, pracy, odpoczynku, umycia się i snu.

Dodatkiem do domu jest ogródek na kółkach. Ten element ma nie tylko cieszyć oko zielenią, ale być wykorzystywany jako miejsce do uprawy warzyw i owoców.

fot.  People’s Architecture Office,  People’s Industrial Design Office.