Prace studentów UAP ozdobiły Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu.

Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu ozdobiły kolorowe murale. Udało się to dzięki pracy i zaangażowaniu studentów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Murale wybrali sami mieszkańcy domu pomocy społecznej. 

Tego typu inicjatywy mają miejsce co roku. Na początku roku akademickiego, studenci UAP wybierają pracownie, w których będą ralizować swoje projekty. Wybór padł na Malarstwo w architekturze UAP – czyli na pracownię, która może pochwalić się świetnymi realizacjami projektów w przestrzeni Miasto Poznań. W efekcie powstały dziesiątki propozycji murali, które następnie zostały poddane ocenie wyjątkowego jury, w którym zasiedli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu. Za najlepszą pracę uznano projekt Marii Broniewskiej.

“Na początku roku nasze studentki, studenci i osoby studenckie wybierają pracownie, w których będą tworzyć ciekawe prace! Nasz wybór padł na Malarstwo w architekturze UAP – czyli na pracownię, która może pochwalić się świetnymi realizacjami projektów w przestrzeni Miasto Poznań. W tym roku w pracowni powstały projekty murali dla Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu. Wybór projektu należał do mieszkańców domu. Z dumą ogłaszamy że zwycięski mural Marii Broniewskiej można już od pewnego czasu oglądać w przestrzeni miejskiej. Na zdjęciach możecie zobaczyć jak prezentuje się realizacja muralu, jednak zachęcamy do zobaczenia go na żywo. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu i Miasto Poznań za możliwość współpracy i realizacji murali. Gratulacje dla Malarstwo w architekturze UAP za realizacje kolejnego muralu” – czytamy w komunikacie UAP 

Zwycięskie murale przedstawiające ptaki i dziewczynkę spoglądającą zza balustrady na spacerującą parę zaproponowała Maria Broniewska. To jej mural ostatecznie pojawił się na ścianach budynku.

Czytaj też: Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie  | Poznań | Ciekawostki | Murale | Edukacja

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły