Don’t Rain on Our Parade – PARADA. Premiera filmu Niny Krawczak

Jego premiera się zbliża. Film dokumentalny produkcji Bulletproof Warsaw – Don’t Rain on Our Parade – PARADA w reżyserii Niny Krawczak i Misi Joachim, ze zdjęciami Joanny Kakitek swoją premierę będzie miał podczas Millennium Docs Against Gravity. Niżej zobaczycie zwiastun produkcji.

To pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny produkcji Bulletproof Warsaw. Film Don’t Rain on Our Parade – PARADA w reżyserii Niny Krawczak i Misi Joachim, ze zdjęciami Joanny Kakitek będzie miał premierę 17 maja br. w #IDAHOT – Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii i Transfobii i Bifobii, na 20. edycji Millennium Docs Against Gravity w Kinotece.

Co roku, w czerwcu Warszawa zostaje przejęta przez dziesiątki tysięcy osób. Kolorowy, głośny, magiczny tłum wychodzi na ulice, chodniki, skwery i parki. W stolicy najbardziej homofobicznego państwa Unii Europejskiej od ponad 20 lat odbywa się Parada Równości – wydarzenie od społeczności, dla społeczności, dające widoczność i “oddech” na cały kolejny rok nie tylko osobom LGBTQIA+, ale całej społeczności osób wykluczonych i dyskryminowanych.

Co motywuje osoby aktywistyczne do działania? Dlaczego od tylu lat znajdują się osoby chcące wziąć czynny udział w tym wydarzeniu? Co sprawia, że na ten jeden wyjątkowy, czerwcowy dzień Warszawa zyskuje status enklawy wolności i równości? I czy aby napewno jest to enklawa dla wszystkich? Film dokumentalny – Don’t rain on our Parade – PARADA próbuje odpowiedzieć na te pytania.

Film Don’t rain on our Parade – PARADA został wyprodukowany z poszanowaniem dla różnorodności włączając do ekipy osoby niedoreprezentowane w przemyśle filmowym – kobiety, osoby transpłciowe oraz nieheteronormatywne.


W filmie Don’t Rain on Our Parade – PARADA udział wzięli_ły: osoby wolontariackie Parady Równości, Julia Maciocha, Marietta Wróblewska, Szymon Niemiec, Beata Sosnowska, Janek Ciołkosz, Shady Lady, Misia Joachim, Harpy Queen, Vrona.

Zwiastun:


Zespół:

Reżyseria: Nina Krawczak i Misia Joachim

Scenariusz: Zuzanna Śliwińska, Nina Krawczak, Misia Joachim

Zdjęcia: Joanna Kakitek

Współpraca operatorska: Paweł Jóźwicki

Asystenci kamer: Maciej Głąb, Hubert Marciniak

Zdjęcia lotnicze: Franciszka Lewandowska i Dominik Werner

Gafferka: Iga Pop

Oświetlacz: Aleksander Puchała

Montaż: Magdalena Urbańska

Kolor korekcja: Marcin Kuszmar

Muzyka: Norbert Lisak

Dźwięk: Anna Rok

Dźwięk na planie: Anna Rok, Anna Lenarcik, Jan Boguszewski

Postprodukcja dźwięku: Jan Boguszewski

Tłumaczenie: Magdalena Górniak-Olko

Napisy: Studio Kropka

Producent: Mateusz Bzówka

Asystentka Produkcji: Zuzanna Piontke

PR: Edyta Iljaszewicz

Produkcja: Bulletproof Warsaw

Czytaj też: Warszawa | Miasto | Kultura | Wydarzenia  | whiteMAD na Instagramie