Dwa nowe wieżowce w Łodzi. Powstaną przy trasie W-Z!

Dwa nowe wieżowce w Łodzi mają stanąć przy narożniku przy skrzyżowaniu trasy W–Z i ul. Sienkiewicza. W ramach inwestycji zostanie odbudowana również 3-kondygnacyjna kamienica. Właśnie poznaliśmy projekt inwestycji, które zaprezentował inwestor – firma budowlana BUDOMAL.

Na pustym dotąd narożniku w samym centrum Łodzi mogą stanąć dwie wieże z mieszkaniami. Inwestycja ma dorównać wysokością istniejącym już w okolicy biurowcom. Wniosek o tzw. Lex Developer złożyła spółka P22 należąca aktualnie do znanej łódzkiej firmy budowlanej BUDOMAL.

Z projektu wynika, że na działkach przy ul. Sienkiewicza 62 i al. Piłsudskiego 20 może stanąć obiekt składający się z dwóch 17-kondygnacyjnych wież (do 55 metrów) połączonych wspólnym podium, liczącym od strony al. Piłsudskiego cztery kondygnacje naziemne. Projekt przewiduje również realizację podziemnej części garażowej.

Dwa nowe wieżowce i odnowiona kamienica

Częścią inwestycji będzie wymagająca całkowitej rekonstrukcji 3-kondygnacyjna kamienica przy ul. Sienkiewicza 62. Obowiązkiem inwestora będzie szczegółowe i uzgodnione ze służbami konserwatorskimi odtworzenie elewacji frontowej budynku. Zarówno detale architektoniczne, jak i charakter elewacji mają stanowić ciągłość z historyczną zabudową ul. Sienkiewicza.

Obiekt zdominuje funkcja mieszkaniowa (z lokalami o podwyższonym standardzie na najwyższych kondygnacjach obu części), uzupełniona o działalność usługowo-handlową, skoncentrowaną na kilku najniższych kondygnacjach obu wież, a także na całej powierzchni użytkowej zrekonstruowanej kamienicy. Teraz zgodę na projekt musi wydać Rada Miejska.

źródło: UM Łódź / www.lodz.pl 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Łódź | Wieżowiec | Polscy projektanci | whiteMAD na Instagramie  | Szkło

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły