Eklektyczne wnętrze przy Nowym Świecie w Warszawie od RYZY Studio

Eklektyczne wnętrze przy Nowym Świecie w Warszawie.

Eklektyczne wnętrze przy Nowym Świecie powstało w jednej z warszawskich kamienic. Znajduje się tu mieszkanie typu studio, zaprojektowane dla młodej entuzjastki vintage designu. Główną rolę odgrywa w nim dąb naturalny, wokół którego powstała opowieść, uzupełniona meblami i obiektami kolekcjonerskimi. Za projekt wnętrza odpowiadają architekci z pracowni RYZY Studio. 

W samym centrum mieszkania zaprojektowana została zabudowa meblowa typu ,,combo” czyli mebel, pełniący funkcję przechowywania dla trzech stref funkcjonalnych.
W całości wykonany w kolorze yellow sorbet, który idealnie koreluje z drewnem. Mebel pełni funkcję szafy w holu, a jego kontynuacją jest regał w salonie z pionową szafką,
o zaoblonych frontach. Za filarem konstrukcyjnym, mebel ujawnia się ponownie w formie zabudowy z ukrytą lodówką od strony kuchni.

Telewizor wkomponowany został w ażurową część mebla, którego konstrukcję stanowi żółta rura wspornikowa, na pełną wysokość pomieszczenia. Górne półki mebla wykonane zostały z blachy lakierowanej jako lekkie zwieńczenie formy. Dolne półki są fornirowane, a na samym dole znajdują się szuflady.

Kuchnia na drugim planie to serce pomieszczenia. Uskoki ścian, wynikające z architektury budynku, stworzyły idealne warunki, do zaplanowania półki nad cokołem blatu roboczego. Dodatkową wartością jest możliwość, przesłonięcia półki przesuwnym frontem z lustrem. Panoramiczny pas lustra, wzdłuż linii zabudowy kuchennej, potęguje wrażenie przestrzeni i światła dobiegającego z okien.

Eklektyczne wnętrze przy Nowym Świecie w Warszawie od RYZY Studio


Oryginalny wzór na prawej ścianie kuchni, nad blatem to mozaika z polskiej manufaktury ARDEA. Kształt mozaiki o owalnej formie przypomina oczka lub jajka sadzone.
Dąb naturalny frontów kuchennych, w połączeniu z żółtymi akcentami tworzy przytulny klimat. Kuchnia to forma eleganckiej, gabinetowej zabudowy w stylu modern vintage.

Uzupełnieniem palety kolorystycznej we wnętrzu są odcienie neutralnej szarości oraz akcenty kolorystyczne, zielone i kobaltowe w postaci dodatków. Oświetlenie to delikatne i neutralne białe kule, o miękkim charakterze. Dopełnieniem jest lampa z łukami nad stołem

Łazienka to kwintesencja modernizmu. Dominuje w niej biel kwadratowej mozaiki i szarość płytki o delikatnej strukturze kamienia. Do wejścia zaprasza fornirowana szafka umywalkowa, która jest klamrą kompozycyjną i bezpośrednim nawiązaniem do pozostałej strefy mieszkania. Duża powierzchnia luster, o zaokrąglonych dolnych krawędziach, to jednocześnie fronty pojemnej szafki. W strefie wejścia posadzkę stanowi klasyczna szachownica biało-czarna. Pod szafą w holu, zaprojektowana została wnęka na odstawianie butów.

Projekt: RYZY studio, Anna Frankowska i Sylwia Piwońska-Kubara
Meble:: Marito /  marito.pl
Fotografie & film : Zasoby Studio / https://zasoby.studio/

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie  | Polscy projektanci | Vintage | Eklektyzm |