Eleganckie mieszkanie w centrum Gdyni. Ma 90 m kw.

Nowoczesne mieszkanie znajduje się w apartamentowcu przy Placu Kaszubskim w Gdyni. Jej wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni KODO. Przestrzeń powstała z myślą o niedużej rodzinie lub parze i stanowi wizytówkę całej inwestycji.

W przestrzeni architekci połączyli klasyczne motywy z nowoczesnymi elementami, które nawiązują do charakteru całej inwestycji. Wnętrze apartamentu to eklektyzm w nowoczesnym wydaniu – połączenie klasyki, współczesnego japandi i formalnego modernizmu. Takie zestawienie zaowocowało powstaniem wnętrza elegancko nietypowego.

Kluczowym elementem architektonicznym wyróżniającym nowoczesny apartamentowiec jest zaokrąglona linia jednego z narożników wykończona designerskim przeszkleniem. Unikatowe w formie rozwiązanie potraktowano jako inspirację, czyniącą miękkie, okrągłe i obłe linie akcentem obecnym we wszystkich sferach wykończenia wnętrza. Koła i zaokrąglenia pojawiają się w meblach tapicerowanych, sprzętach drewnianych, dywanach, oprawach oświetleniowych, ceramice łazienkowej, dekoracjach, a przede wszystkim – wielkoformatowych naściennych lustrach stanowiących dekorację optycznie zwiększającą przestrzeń. Linia łuku obecna jest również w nieszablonowej zabudowie meblowej kuchni i salonu, mimowolnie plasując wystrój  w obszarze nowoczesnego modernizmu – opisują architekci.

Atutem przestrzeni jest dobrana kolorystyka. Niby łagodne i stonowane, zbudowane na bazie bieli i beżu, znienacka zaskakuje doskonale wyważonym kontrastem ciemnego brązu drewna zabudowy meblowej salonu oraz aneksu kuchennego. Za tym motywem podąża czerń stołu oraz utrzymane w ciemnych kolorach ziemi płytki, zabudowa umywalkowa, okładziny ścienne czy zmieszane z żółcią brązy długich, sięgających podłogi zasłon. Bazująca na mocnych kontrastach przestrzeń ma swojego bohatera – odcień złota, przewijający się w drobnych elementach sprzętów czy wykończeniach. Znajdziemy go w postaci pionowych lameli na ścianach łazienki, w armaturze, uchwytach meblowych, elementach opraw oświetleniowych oraz drobnych dekoracjach. Zestaw doskonały uzupełniają rudości tekstyliów oraz marmurowe żyłkowania blatów i okładzin ściennych. Urodę wnętrza podbijają pionowe sztukaterie w sypiali oraz panele ścienne zdobiące ściany salonu i łazienki.


Apartament gwarantuje również pełną funkcjonalność. Zbędne były w tym przypadku modyfikacje w układzie pomieszczeń, sporym wyzwaniem było jednak urządzenie niewielkiej przestrzeni przejściowego salonu, połączonego z jadalnią oraz aneksem kuchennym. Przestronna sypialnia z garderobą, dodatkowy pokój, łazienka, pomieszczenie gospodarcze oraz hol gwarantują swobodę użytkowania metrażu na co dzień.

_

O pracowni:

KODO tworzy zespół specjalistów, którzy zajmują się kompleksowym projektowaniem wnętrz. Nad wykonaniem projektu czuwa doświadczony zespół fachowców – od wykonawców, po koordynatorów i dedykowanych opiekunów. Projektowanie wnętrz realizowane jest z innymi usługami takimi jak: zmiany lokatorskie, odbiory deweloperskie, mieszkania pod klucz, projekt biura, projekt małego mieszkania, projekt apartamentu i projektowanie wnętrza domu. Pracę pracowni KODO dostrzegli eksperci, którzy przyznali zespołowi międzynarodowe odznaczenie BUILD Architecture Awards. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest architektom w uznaniu za innowacyjność, kreatywność i nie-szablonowe rozwiązania. W szóstej edycji konkursu kapituła doceniła KODO m.in. za poziom obsługi klienta, zaangażowanie na każdym etapie procesu projektowania i realizacji wnętrz oraz wysoką jakość usług. Pracownia ma swoje biura w trzech miastach w Polsce: we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

źródło: KODO

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Gdynia | Detal | Meble | whiteMAD na Instagramie