Filtrowana woda z kranu? Oto bateria OMNIRES SWITCH!

Firma OMNIRES stworzyła baterie SWITCH, które umożliwiają dostęp zarówno do kranówki, jak i do wody przefiltrowanej. Baterie zaprojektowała Paulina Shacalis. SWITCH to minimalistyczne urządzenia, które pomagają dbać o zdrowie i pasują do nowoczesnych kuchni.

Człowiek w 60-70 proc. składa się z wody. Jej regularne spożywanie w ciągu dnia ma ogromne znaczenie. Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszych komórek, tkanek i narządów. Pomaga w trawieniu, ułatwia usuwanie toksyn z organizmu, wpływa pozytywnie na pracę mózgu i kondycję skóry. Jednak rzadko pamiętamy, by wypijać dwa litry dziennie. Dlatego tak ważne są rozwiązania, które ułatwiają dostęp do czystej i smacznej wody.

Baterie kuchenne OMNIRES SWITCH to połączenie nowoczesnego wzornictwa z technologią. Kolekcję zaprojektowała Paulina Shacalis, która już wcześniej przygotowała dla marki między innymi serię umywalek i wanien OVO M+. Tym razem produkty jej projektu przeznaczone są do kuchni.

Baterie z kolekcji SWITCH połączone są z systemem do filtrowania wody, a w zależności od potrzeb niezależnie dostarczają dwa strumienie wody – zwykłą (zimną lub ciepłą) oraz filtrowaną. Co ważne, nie ma tu mowy o dodatkowym kranie umieszczonym przy zlewie. Kranówka i przefiltrowana woda płyną z jednego urządzenia. Takie rozwiązanie docenią fani dobrego designu i architekci wnętrz – minimalistyczne baterie po prostu dobrze wyglądają.

OMNIRES SWITCH dostępne są w kilku kolorach. To złoto, miedź, mosiądz, biel, chrom, nikiel, grafit i czerń. Dzięki palecie barw z łatwością dopasujemy wybraną baterię do zabudowy kuchni. Dodatkowo modele różnią się teksturami. Są błyszczące, są matowe, są i szczotkowane. Baterie wykonano z mosiądzu i mają opływowy kształt, wyglądają minimalistycznie i elegancko. Przyglądając się bliżej warto zwrócić uwagę na detale – wylewkę ozdabia frezowany pierścień, który wystarczy delikatnie przekręcić, aby napełnić szklankę przefiltrowaną wodą. Dlaczego frezowanie? Oprócz aspektu wizualnego, taki detal ma też znaczenie praktyczne – nawet mokre dłonie nie ślizgają się po tej powierzchni. Z kolei strumieniem kranówki można sterować korzystając z tradycyjnego, prostego uchwytu przy podstawie.


Teraz pewnie zastanawiacie się, gdzie jest filtr? Bateria kuchenna OMNIRES SWITCH powstała we współpracy z firmą Dafi. Filtr do wody umieszczony jest w niewielkiej tubie pod zlewem i zapewnia dostęp do filtrowanej wody czteroosobowej rodzinie nawet przez osiem miesięcy. Filtr obniża zawartość chloru i metali ciężkich, redukuje poziom twardości wody oraz wzbogaca ją o potas i poprawia jej smak. Dzięki temu można zapomnieć o codziennym kupowaniu wody w butelkach, co z kolei pozwala ograniczyć ilość plastikowych odpadów. Na zdrowie!

Więcej informacji o kolekcji SWITCH znajdziecie na oficjalnej stronie www.omnires.com.

źródło: OMNIRES

Czytaj też: Kuchnia | Detal | Minimalizm | Zdrowie | Polscy projektanci | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.