Harmonia kontrastów. Dwupoziomowe mieszkanie w Warszawie

Dwupoziomowe mieszkanie znajduje się w Warszawie w dzielnicy Wola. Jego wnętrze zaprojektował duet architektek z pracowni Butterfly Studio. Projektantki umiejętnie zestawiły klasyczny design z nowoczesnym wzornictwem, tworząc z jednej strony miejsce pełne energii, a z drugiej wygodne i w pełni funkcjonalne. 

W tej realizacji stonowana kolorystyka tworzy spokojną bazę, a czerwono-ruda kanapa w strefie dziennej staje się centralnym elementem skupiającym uwagę. Ideą projektu było stworzenie kontrastu pomiędzy prostą i stonowaną strefą dzienną, a zamkniętymi pomieszczeniami, które miały wprowadzać energię oraz zaskakiwać swoimi kolorami. Wnętrza zostały zaprojektowane dla rodziny 2+1, która za swoje nowe miejsce do życia wybrała dwupoziomowe mieszkanie w Warszawie.

Czerwono-ruda kanapa jest wyrazistym elementem w strefie dziennej, przyciągającym wzrok i dodającym wnętrzu energii. Stonowana kolorystyka tworzy harmonijną bazę, która współgra z kolorowym twistem. Organiczne kształty stolików kawowych nadają przestrzeni naturalności i bliskości z naturą. Ściana TV w fornirze i tynku strukturalnym, ozdobiona podświetleniem LED i roślinnością, nadaje wnętrzu nowoczesności, jednocześnie wprowadzając przytulność.

Kuchnia prezentuje spokojną estetykę. Beżowe szafki górne i naturalny fornir na dolnych dodają elegancji i harmonii. Blat i pasek techniczny z konglomeratu zapewniają wytrzymałość i funkcjonalność. Stylizowane gniazdka, wprowadzają przyjemny akcent w przestrzeń pomiędzy szafkami. Otwarty układ kuchni pozwala na swobodny przepływ światła i umożliwia przyjemne gotowanie i wspólne posiłki.

Butterfly Studio

Łazienka na parterze to wyrazisty kontrast do spokojnej kuchni. Zielone płytki ułożone w jodełkę i lustra w kształcie blobów, nawiązujące do stolików kawowych, tworzą wnętrze pełne żywych barw i ekspresji. To miejsce, gdzie harmonia i energia idą w parze – tłumaczą autorki projektu.

Łazienka na piętrze wyróżnia się kolorystyką nawiązującą do barwy kanapy. Odcienie rudych kolorów tworzą przytulne i ciepłe wnętrze. Głównym punktem przyciągającym uwagę jest podświetlona tapeta, położona tuż nad wanną. Mosiężne elementy oraz detale szaf dodają nutki elegancji w tym wnętrzu.

Projekt to eklektyczne połączenie spokojnej bazy japandi z wyrazistymi akcentami kolorystycznymi. Czerwono-ruda kanapa w strefie dziennej staje się centralnym punktem, przyciągającym uwagę i dodającym wnętrzu wyrazu. Organiczne kształty stolików kawowych i luster dodają naturalności i przytulności, a ściana TV z forniru i tynku strukturalnego wraz z roślinnością tworzy nowoczesny wyrazisty akcent. Inwestorzy kochają swoją nową przestrzeń za jej harmonijne połączenie wyrazistości, przytulności i nowoczesności, która oddaje ich unikalny styl i gust.

zdjęcia: Patryk Polewany (www.polewany.com)

projekt: Butterfly Studio (www.instagram.com/butterflystudiodesign)

Czytaj też: Warszawa | Dom | Wnętrza | Sypialnia | EklektyzmwhiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły