Herbata opakowana w opalany papier

Herbata opakowana w opalany papier. Piękne i ekologiczne! 

Genialne w swojej prostocie! Herbata opakowana w opalany papier to najnowszy projekt pracowni Lin Shaobin, której zadaniem było zaprojektowanie opakowanie dla ekskluzywnej herbaty The Mountain Tea Song.

The Mountain Tea Song to ceniona w Chinach marka produkująca herbatę. Właściciele marki zaprosili do współpracy projektantów z pracowni Lin Shaobin, której zadaniem było stworzenie ekologicznych i oryginalnych opakowań dla limitowanej edycji herbat The Mountain Tea Song, które mają trafić do restauracji Song’s Chinese Cuisine, specjalizującej się w tradycyjnej kuchni chiński z epoki dynastii Song, która władała Chinami w latach 960-1279. 


Projektanci z Lin Shaobin postanowili zredukować ilość zużywanego tuszu za pomocą tradycyjnej metody powolnego opalania papieru. W ten sposób udało im się osiągnąć efekt przypominający pasmo górskie nawiązujące do góry Song znajdującej się w centralnej części Kraju Środka. 

W efekcie pracy projektantów powstały trzy różne opakowania, które różnią kolory oraz  drobne detale. Każde z opakowań swoim kolorem i sposobem opalenia ma prezentować gatunek herbaty i jej moc. Na każdym z opakowań pojawiły się również symbole i opisy herbat, a także żurawie w locie. Wszystkie obrazy i znaki zostały wygrawerowane w papierze za pomocą laseru.

Warto również dodać, że papier został pozyskany z drzew pochodzących ze zrównoważonego środowiskowo wyrębu. Sam papier nie zaweira w sobie chemii, przez co jest w pełni ekologiczny i biodegradowalny. 

Czytaj też: Ciekawostki | Identyfikacja wizualna | Ekologia | Opakowania | Detal | Chiny

źródło: http://ww.linshaobin.com / Herbata opakowana w opalany papier