Jest jak na rajskiej wyspie. Dom w stylu boho w Warszawie

Dom w stylu boho położony jest na Kabatach w Warszawie. Projekt jego wnętrza powstał w Studio Rysik. Wnętrze budynku miało przywodzić na myśl luźną atmosferę i pozytywną energię znaną z rajskich wysp. Projektanci sięgnęli po elementy ze świata natury, dzięki którym powstał dom w stylu boho.

Budynek ma 230 m kw. powierzchni i położony jest na warszawskich Kabatach. Panujący tu styl jest fuzją klimatu wysp Indonezji w połączeniu z nowoczesnym designem. Ulubionym miejscem na Ziemi dla właścicieli jest wyspa Bali, dlatego też panującą tam atmosferę zapragnęli mieć na co dzień.

Aby osiągnąć założony efekt projektanci wprowadzili do wnętrza wiele naturalnych materiałów. Już po pierwszym spojrzeniu dostrzec można tu elementy z naturalnego drewna, rattanu czy wyraziste plecione planety. Całość uzupełniają metale i kamienie.

W budynku mieszka małżeństwo z dwiema małymi córkami, dlatego ważne było stworzenie w pełni funkcjonalnej przestrzeni, które będzie odpowiadać potrzebom młodej rodziny. Domownicy najwięcej czasu spędzają w salonie. To strefa dzienna, w której zbudowany został kamienny kominek. Znalazła się tu strefa do wypoczynku oraz część jadalniana. Przy dużym stole jednocześnie może przebywać 12 osób. Nad stołem pojawiły się lampy wykonane z naturalnych raf. Tuż obok jest kuchnia, której meble wykonane zostały na zamówienie i mają fronty z plecionek.

Strefa prywatna znalazła się na piętrze. Są tam dwa pokoje, łazienka oraz główna sypialnia z garderobą i łazienką. Wszystkie pomieszczenia zaprojektowane zostały w stylu boho.


Jeszcze wyżej, na drugim piętrze powstało pomieszczenie gospodarcze z pralnią, pokój dla gości oraz tak zwany pokój relaksu połączony z gabinetem. Elementem pokoju relaksu jest liczący prawie trzy metry długości narożnik, pozwalający domownikom na wygodne oglądanie filmów na rzutniku.

Podłoga w całym domu wykonana jest z drewnianych stylizowanych desek które dodają poszczególnym pomieszczeniom wyjątkowy klimat. Deski mają różną szerokość co jest dosyć innowacyjnym pomysłem. Przyszedł do nas z tym Inwestor. Był tak zachwycony efektem wizualnym rustykalnych desek o różnych szerokościach, że od początku nie dopuszczaliśmy innej opcji posadzki – tłumaczą architekci.

Główna łazienka jest przeznaczona wyłącznie dla Inwestorów. Jej centralnym punktem jest wolnostojąca wanna z widokiem na przydomowy ogród. Drewniany blat oraz sprowadzana na zamówienie z Indonezji drewniana umywalka. Przeszklony prysznic został wkomponowany w pomieszczenie na prośbę inwestora.

Projekt: Studio Rysik

Sesja: Martyna Rudnicka

Stylizacja: Eliza Mrozińska

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Warszawa | Wnętrza | Detal | whiteMAD na Instagramie