Jest na Ursynowie. Ciepłe mieszkanie projektu Huragan Studio

Wnętrze zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa, ale domownikiem jest też tutaj kot! Mieszkanie jest ciepłe w odbiorze i powstało w nowym budynku na Ursynowie w Warszawie.

Pracując nad projektem wnętrza zespół Huragan Studio dokładnie poznał potrzeby przyszłych lokatorów. Właściciele chcieli wprowadzić do przestrzeni modernistyczne elementy, które nadadzą przestrzeni charakteru. Efektem pracy architektów jest spokojne i harmonijne wnętrze wypełnione drewnem i wyrazistymi akcentami.

Już po przekroczeniu progu uwagę zwracają czarno-białe płytki podłogowe zestawione z minimalistyczną tapetą w jodełkę. Minimalistyczny przedpokój jest przeciwwagą tego, co dzieje się w pozostałych pomieszczeniach. W głębi mieszkania znajdziemy bowiem bogactwo kolorów i faktur.

Najważniejszą częścią projektu jest kuchnia, wokół której toczy się codzienne życie. Wyróżnia ją fornirowana, orzechowa zabudowa stolarska. Wzorzyste płytki oraz stalowa zabudowa barku współgrają z intensywnym brązowym kolorem mebli. Klasyczna czerwień została tutaj stonowana ciemną zielenią oraz drewnem.

Między kuchnią, a salonem zbudowano biblioteczkę połączoną z regałem. Po przeciwnej stronie znajduje się wizualna niespodzianka – specjalna zabudowa, którą przygotowano dla syberyjskiej kotki. To ścianka z półkami do zabawy i odpoczynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskano płynne połączenie z jasnym salonem, którego głównym elementem jest duży, wygodny narożnik.

Meble, które znajdziemy w salonie w większości zostały zaprojektowane i spersonalizowanie specjalnie dla tego wnętrza. Projektanci inspirowali się stylem mid-century modern, którego uzupełnieniem jest starannie dobrane oświetlenie.

Kolejnym pomieszczeniem jest sypialnia. Architekci utrzymali ją w odcieniach różu. Tuż obok znajduje się łazienka, której wyrazisty wygląd ładuje pozytywną energią już od rana. Wzorzyste płytki w odcieniach czerwieni idealnie komponują się ze znanym z kuchni orzechowym brązem fornirowanej zabudowy. Z kolei w łazience dla gości, wzrok przyciąga klasyczna, subtelna, biała jodełka na ścianie, którą podkreśla kolorowa podłoga w geometryczny wzór.


W całym mieszkaniu, prostota przeplata się z intensywnymi elementami. Bardzo istotną rolę w projekcie odgrywa piękny, drewniany parkiet w klasycznej formie. Aby nadać całości niepowtarzalnego klimatu, zaprojektowano specjalnie dobrane oświetlenie w ciepłych, przyjemnych barwach. Dzięki temu, całość projektu jest spójna, a wnętrza zachęcają do zakopania się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty i delektowaniem się otaczającym nas przytulnym drewnem oraz barwami słonecznej jesieni.

_

O pracowni:

Huragan Studio – warszawska pracownia projektowa założona przez dwie architektki: Monikę Mróz oraz Joannę Pawłow. Monika Mróz jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Jeszcze na studiach rozpoczęła pracę w zawodzie. Doświadczenie zdobywała w kilku pracowniach w Warszawie. Dziś oprócz tworzenia projektów wnętrz, pracujee również przy projektach architektonicznych budownictwa mieszkaniowego. Joanna Pawłow jest absolwentką Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Posiada kilkuletnią praktykę zawodową przy nadzorze nad dużymi inwestycjami mieszkaniowymi potwierdzoną uprawnieniami budowlanymi. Praca w Huragan Studio jest efektem pasji do projektowania wnętrz.

fot. Mood Authors (moodauthors.com)

projekt: Huragan Studio (huraganstudio.pl)

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Eklektyzm | Minimalizm | Detal | Warszawa | whiteMAD na Instagramie