Jest pięknie! Tak mieszka ceramiczka Ola Nadolny

Ola Nadolny prowadzi własną markę “WOLNO CERAMIKA”. Jej dom jest zbiorem wielu przedmiotów, które są nośnikami wspomnień. Wiele z tych kolorowych obiektów wykonała własnoręcznie. Jak zaaranżowała swoją przestrzeń do życia?

Dom znajduje się w Milanówku. Miejscowość była kiedyś letnik kurortem mieszkańców Warszawy. Wśród starych drzew kryje się wiele pięknych willi z XIX i XX wieku. W jednym z takich budynków mieszka czteroosobowa rodzina – Ola Nadolny z mężem i dwiema córkami.

Dom jest w ciągłym remoncie, ale udało nam się wydzielić przestrzeń, w której obecnie mieszkamy. Udało nam się wyremontować parter, który składa się z kuchni, salonu z jadalnią i wyjściem na taras – mówi Ola Nadolny.

Do dyspozycji mieszkańców są też dwie łazienki i dwie sypialnie. Całe wnętrze zostało zaprojektowane przez samych właścicieli, dlatego przestrzeń w stu procentach oddaje ich poczucie estetyki czy zainteresowania. Ola z wykształcenia jest ceramiczką i ma niezwykły zmysł estetyczny. Uwielbia też dobry design, skandynawskie i polskie wzornictwo.

We wnętrzu domu zachowano oryginalny podział pomieszczeń. Wnętrze cechuje eklektyczny styl i odważne połączenie mebli i dodatków. Część przedmiotów pochodzi z popularnych sklepów wyposażenia wnętrz. W pomieszczeniach znaleźć można też ceramiczne obiekty autorstwa Oli.

Warsztat artystki powstał obok domu, w garażu. – To bardzo wygodne rozwiązanie, że mogę pracować z domu, jednocześnie mając osobną przestrzeń, w której mogę tworzyć – mówi artystka.


Atutem budynku jest wszechobecna zieleń w sąsiedztwie. Dom otoczony jest pięknym ogrodem ze starymi drzewami. Znajdziemy tu szklarnię, która w ciepłe dni wykorzystywana jest do rekreacji . Właścicielka organizuje tu kolacje dla przyjaciół, ale też warsztaty ceramiczne.

Lubimy tu mieszkać. Jesteśmy 30 minut od centrum Warszawy, ale codziennie doświadczamy sielskiego życia i aury nieustannych wakacji dzięki klimatowi miasta – dodaje Rafał, właściciel domu.

zdjęcia: Dariusz Jarząbek (www.dariuszjarzabek.pl)

stylizacja: Anna Salak (www.annasalak.pl)

źródło: Ola Nadolny (wolno.eu/ja)

Czytaj też: Mieszkanie | Dom jednorodzinny  | Wnętrza | Eklektyzm | Detal | whiteMAD na Instagramie