Apartament pokazowy

Wnętrza Kamienicy Wiedeńskiej w Poznaniu wypięknieją! [WIZUALIZACJE]

Kamienica Wiedeńska to inwestycja składająca się z dwóch kamienic w centrum Poznania. O jej renowacji pisaliśmy TUTAJ. Dziś pokazujemy, jak będzie wyglądać jej wnętrze, zaprojektowane przez Biuro Kreacja i M19 architekci. 

Rewitalizacja zabytkowych budynków ma na celu przywrócić ich historyczną świetność i nawiązywać do oryginalnie stosowanych rozwiązań. Prezentowany projekt zawiera dwie klatki schodowe oraz apartament pokazowy nowej inwestycji.

Kamienica wiedeńska łączy w sobie klimat secesyjnych wnętrz z nowoczesną modernistyczną nutą. Zostawiliśmy tam również szczyptę gdyńskiego modernizmu. W tym projekcie inspirowałyśmy się istniejącymi secesyjnymi kamienicami. Części wspólne w tej inwestycji utrzymane są w jasnej stonowanej kolorystyce. Postanowiłyśmy jednak zróżnicować obie klatki schodowe i strefy wejścia i nadać im unikalny charakter. To co łączy oba miejsca to użycie szlachetnych naturalnych materiałów, jasne przestronne wnętrza, dbałość o detal. Połączyliśmy tu elementy secesyjne odwołujące się do genezy kamienicy z nowoczesnymi meblami oraz oświetleniem. Nie chciałyśmy aby wnętrza “udawały” secesyjne przestrzenie dlatego łączymy tu tradycje z nowoczesnością i sztuką. W projekcie zadbaliśmy o każdy detal projektując nie tylko wnętrza ale również elementy wayfindingu oraz meble – mówią projektantki.

Apartamenty w inwestycji mają niepowtarzalny klimat sesyjnych kamienic. Uwypuklone przestrzenie apartamentu wraz z jego dużymi oknami i wykuszem w salonie powodują, że wnętrze jest pełne naturalnego światła. Każdy element aranżacji ma wyjątkowe znaczenie, zaczynając od bazy jaką jest białe tło ścian z subtelną sztukaterią oraz drewniany parkiet ułożony w jodełkę. Zaoblone krawędzie szaf oraz zabudowy kuchennej są nawiązaniem do gdyńskiego modernizmu, z którym architektki są bardzo mocno związane.

kamienica wiedeńska
Apartament pokazowy

Natomiast meble i inne elementy wyposażenia stylizowane są na okres Mid-century: organiczne formy, cienkie i wysokie nóżki, a przede wszystkim najwyższej jakości materiały.

Logotyp Kamienicy Wiedeńskiej nawiązujący w swojej formie do secesji zaprojektowała Karolina Polińska, która chciała przedstawić szacunek do historii tego budynku.

Projekt: Biuro Kreacja: Dorota Terlecka, Karolina Polińska @biurokreacja
M19 architekci: Maja Skołysz, Ewa Michałowska
Wizualizacje: Will be studio @will_be_studio

Czytaj też: Poznań | Kamienica | Zabytek | Renowacja | Detal | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe