Kawiarnia BEAM Café w Londynie według polskiej architektki

Kawiarnia BEAM Café znajduje się w sercu Notting Hill w Londynie. Jej wnętrze zaprojektowane zostało w pracowni Ola Jachymiak Studio.

Wnętrze BEAM Café oddaje pragmatyczne podejście do projektowania i poczucie estetyki architektki. Zadaniem zespołu projektowego było przekształcenie długiej i wąskiej przestrzeni przy 103 Westbourne Grove w elegancką i jednocześnie przytulną i tętniącą życiem kawiarnię. Aby tego dokonać, przestrzeń została podzielona na trzy funkcjonalne sektory: część centralną z dużym barem oraz dwie przestronne strefy dla gości z przodu i z tyłu kawiarni.

Kawiarnia BEAM Café to połączenie unikalnego wnętrza łączącego nowoczesność z elementami stylu mid-century modern. Wnętrza wykończono przy użyciu wysokiej jakości materiałów i intrygujących tekstur. Całość wypełniły starannie dobrane meble. Architektka zestawiła stare przedmioty z nowymi, tworząc w ten sposób niepowtarzalny klimat. Architektka postawiła na ciepłe, neutralne odcienie i delikatne, zaokrąglone formy, takie jak na przykład łukowe nisze inspirowane latami 70. W połączeniu z wykonaną na zamówienie sofą o obłych kształtach i eklektycznymi, wiklinowymi krzesłami, podkreślają klimat z połowy ubiegłego stulecia i stanowią idealne tło dla weekendowego brunchu.

Ola Jachymiak

Mieszkańcy Londynu zyskali lokal będący przykładem zachowania równowagi między praktycznym wymiarem przestrzeni handlowej, a modnym miejscem zachęcającym do spędzania czasu.

Ola Jachymiak jest absolwentką Politechniki Śląskiej. Swoje zawodowe doświadczenie zdobywała w pracowniach w Paryżu. Dziś działa głównie w Wielkiej Brytanii i Francji.

Czytaj więcej: Kawiarnia | Wnętrza | Londyn | Wielka Brytania

źródło: Ola Jachymiak Studio