Kolejna poznańska kamienica wypięknieje. Św. Marcin 32 odzyska dawną świetność

Kamienica przy ul. Święty Marcin 32 w Poznaniu zmieni się nie do poznania. FID Group rozpoczęło już prace remontowe, które przywrócą budynkowi dawny blask, a wnętrza zostaną przystosowane do współczesnych standardów i wymogów – wszystko z poszanowaniem zabytkowej substancji i pod okiem konserwatora zabytków.

Klasyczna bryła historycznej kamienicy, grube ściany z prawdziwej cegły, wysokie sufity i duże okna świadczą o wysokiej klasie tego budynku. Inwestor deklaruje zachowanie oryginalnych zdobień i detali przy okazji przywrócenia kamienicy jej dawnej świetności z czasów budowy budynku, czyli lat 80. XIX w.


Na odnowioną fasadę budynku, gdzie zostaną odtworzone wszelkie zdobienia zgodnie z ustaleniami i wymogami konserwatora zabytków, wrócą zdemontowane przed laty balkony, a na istniejących zostaną ponownie zamontowane oryginalne kute balustrady. Reprezentacyjne klatki schodowe zostaną poddane pieczołowitej renowacji. W obiekcie zostanie zamontowana przeszklona winda w klatce schodowej, która umożliwi wygodne dostanie się na wyższe piętra. Budynek zyska nowe instalacje, a podłączony cieplik miejski i światłowód sprawią, że kamienica Nowy Św. Marcin staje się inwestycją na miarę XXI wieku otoczoną duchem dawnej architektury.

Kamienica Święty Marcin 32 przed i po remoncie

W kamienicy znajdują się 4 lokale użytkowe i 54 lokale mieszkalne o pow. od 26 do 58 m kw., które będą sukcesywnie wyremontowane. Tył budynku skrywa kameralny dziedziniec, który w całości przeznaczony zostanie na potrzeby lokatorów.

Od kilku lat trwa intensywna przebudowa centrum Poznania oraz okolic ulicy Święty Marcin. W ramach prac nasadzono zieleń, zmodernizowano torowiska oraz stworzono komfortowe, bezpieczne warunki dla pieszych.

Źródło: FID Group

Czytaj też: Poznań | Kamienica | Renowacja | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie