Konsola KNOT z nagrodą Red Dot. “Oscar designu” w rękach Polaków!

Konsola KNOT z nagrodą Red Dot to z pewnością powód do dumy. Nie tylko dla projektantów, ale także dla wszystkich Polaków, bowiem nasz kraj znany jest z produkcji mebli i świetnego designu. Gratulacje dla firmy BONEGA DESIGN oraz projektantów Łukasza Paszkowskiego i Kamili Jakubowskiej-Szmyd odpowiedzialnych za design konsoli KNOT. 

Praca zdalna spowodowała, że coraz więcej czasu spędzamy w naszych domach, uświadamiając sobie jak ważna jest przestrzeń wokół nas. Nasze domy stały się idealnie zaprojektowanymi funkcjonalnymi maszynami do życia – lecz zabrakło w nich właśnie życia i radości. Konsola Knot charakteryzuje się niebanalną formą, wnosząc powiew świeżości i pozytywne emocje do naszych wnętrz. Zabawa pozornie niemożliwą formą jest impulsem do działania oraz przekazem, że wszystko jest możliwe.

Konsola KNOT, to projekt z przymróżeniem oka. Jest zabawny, oryginalny i lekki w swym obliczu. Charakteryzuje się niebanalną formą, wnosząc powiew świeżości i pozytywnych emocji do naszych wnętrz. Dzięki temu, że wykonana jest ze stali jest trwała i będzie szlachetnie się starzeć służąc wielu pokoleniom.”  – tłumaczą projektanci

Społeczeństwo w krajach rozwiniętych posiada dostęp do wszelakich dóbr, przez co zaczyna bardziej świadomie podejmować swoje decyzje zakupowe, widząc jakim kosztem dla środowiska są masowe, tymczasowe produkty. Projekt niewielkiego mebla jakim jest konsola powstał z myślą o współczesnym społeczeństwie, które wyznacza nową jakość życia i definicję luksusu, osadzonego w świadomej konsumpcji i zrównoważonym rozwoju.

Konsola KNOT wykonana jest ze stali, dzięki czemu jest trwała, będzie szlachetnie się starzeć i może posłużyć wielu pokoleniom. Można ją także poddać recyklingowi/upcyklingowi, nie degradując środowiska. W procesie produkcji wykorzystano tradycyjne rzemiosło – umiejętności i kunszt ludzkich rąk.

Ile kosztuje konsola Knot i gdzie ją można kupić? 
Konsola Knot kosztuje 5000 złotych i występuje w kilku wariantach kolorystycznych. Konsolkę kupić możecie bezpośrednio na stronie producenta BONEGA DESIGN klikając TUTAJ!

Marka: BONEGA DESIGN / www.bonegadesign.com 
Projekt: Łukasz Paszkowski, Kamila Jakubowska-Szmyd / www.lukaszpaszkowski.pl

Czytaj też: Ciekawostki | Architektura w Polsce | Polscy projektanci | Meble | whiteMAD na Instagramie  Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły