Planty Podgórskie

Kraków: miasto kupi działki, by stworzyć publiczny park Słona Woda

Park Słona Woda wchodzi w skład tak zwanych Plant Podgórskich. Miasto kupi od Uniwersytetu Jagiellońskiego działki, które staną się jego częścią.

Miasto Kraków ogłosiło, że kupi 1,72 ha gruntów od Uniwersytetu Jagiellońskiego, aby teren włączyć pod przyszły park Słona Woda. Transakcja pochłonie ponad 2,3 mln złotych. Władze Collegium Medicum UJ czekają na zgodę Prokuratorii Generalnej w tej sprawie, obecnie przygotowany jest projekt umowy sprzedaży.

Nowy park ma być elementem tak zwanych Plant Podgórskich, które połączą siecią alejek kilka parków na południowym-wschodzie Krakowa. Mieszkańcy będą mogli spacerować i jeździć rowerami pomiędzy parkami: Aleksandry, Lilii Wenedy, Jerzmanowskich, Drwinka i Słoną Wodę.

Do tej pory Kraków kupił już 1,35 ha działek z przeznaczeniem pod zieleń. Uwagi do planu miejscowego można było składać do 20 września. Urzędnicy będą analizować uwagi mieszkańców oraz kontynuować rozmowy z właścicielami działek, które mogą zostać przeznaczone pod przyszły park.

słona woda


Zwolenników stworzenia nowego parku zrzesza fanpage “TAK dla parku Słona Woda” na Facebooku. To inicjatywa społeczna, której celem jest stworzenie dużego parku miejskiego w południowo-wschodni Krakowie. Fanpage znajdziecie klikając TUTAJ.

Niedawno informowaliśmy też o tak zwanym Nowym Mieście w Krakowie. To zupełnie nowa dzielnica z wieżowcami, która zbudowana zostanie na południu miasta. Nasz artykuł na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też: Kraków | Ekologia | Zieleń | whiteMAD na Instagramie

słona woda

zdjęcia: TAK dla parku Słona Woda, źródło: UM Kraków