Królowa Przedmieścia w Krakowie, czyli kawiarnia inspirowana Młodą Polską.

Królowa Przedmieścia to lokal specjalizujący się w kawie z segmentu speciality coffee, natomiast wieczorami zmienia się w miejsce gdzie można napić się lampki dobrego wina. Nazwa zainspirowana została sztuką Konstantego Krumłowskiego ” Królowa Przedmieścia”. Wnętrze zaprojektował Wojtek Nowak z pracowni NOWW Studio!
Pomysł na wnętrze powstał z połączenia elementów Bauhausu oraz odniesień do dekadenckich wnętrz okresu Młodej Polski. Geometryczne formy w kolorystyce bieli i czerni oraz chromowane elementy, zestawione są z dużymi płaszczyznami drewnianych lamperii. Całość utrzymana w duchu artystycznej bohemy. Na podłodze oryginalne lastryko. Lampy w nienachalny sposób rozświetlają wnętrze miękkim klimatycznym światłem. 

Bar w charakterystycznym dla Bauhausu “gridzie” przed którym stoją chromowane krzesła barowe. Przed lokalem przyjemny ogródek, który świetnie przedłuża lokal. W tym miejscu czuć ducha jednego z najwspanialszych okresów w historii Krakowa. Z pewnością reprezentanci okresu Młodej Polski przesiadywali w tym miejscu godzinami, tworząc dzieła i dyskutując żywo na przeróżne tematy. To wszystko sprawia, że Królowa Przedmieścia to miejsce zdecydowanie wyjątkowe!
O architektach: 
NOWW Studio  – “Lubimy projektować i tworzyć piękne i ponadczasowe rzeczy. Naszym motywem przewodnim jest projektowanie czerpiące inspiracje w tym co prawdziwe,  realne i szczere. Stąd odwołania do kolorystyki porannej hali pośród tatrzańskich szczytów, faktury zszarzałej deski z pomostu ciągnącego się ponad wodami Soliny,  struktury przestrzennej zainspirowanej szorstkim, industrialnym charakterem hali produkcyjnej w Fabryce Porcelany w Katowicach.Czerpiemy przyjemność w materializowaniu tego co ulotne i nienamacalne, tak żeby mogło cieszyć oko i dawać przyjemność w przebywaniu z materią naszego autorstwa.” – czytamy na stronie pracowni
Czytaj też: Kawiarnia | Kraków | Wnętrza | Secesja | Miasto | Polska
źródło: NOWW Studio

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły