Kuchnie do eleganckich wnętrz. Nasze dwie propozycje

Powstały dla świadomych klientów, którzy stawiają na jakość, funkcjonalność, wygodę i ponadczasowy wygląd. Kolekcje Madera i Fenice polskiej marki Halupczok to pomysły na kuchnie do eleganckich wnętrz. Co je wyróżnia spośród konkurencji? Jakie są mocne strony?

To już kolejna odsłona kolekcji Madera w portfolio Halupczok. Jej projekt przygotowała Anna Dzierżanowska z zespołem projektantów. Tym razem projektanci postanowili mocniej odwołać się do natury. Kolekcja zaprojektowana została z inspiracji przyrodą, organicznymi kształtami, naturalnymi wzorami i kolorami.

Madera w ciemnej odsłonie wyróżnia się frontami ciepłego dębu, które mają faliste wykończenie. Taki zabieg przywodzi na myśl ociosany fragment drewna. Najlepiej poczuć to przesuwając palce po fasadzie. Fronty mają wysoką jakość i są odporne na zabrudzenia. Efekt udało się osiągnąć dzięki autorskiej technologii lakierowania, która dodatkowo podbija naturalny rysunek drewna. Fronty zostały zestawione z matową czernią i spiekiem kwarcowym. Całość jest ciepła w odbiorze i elegancka. Projektanci stworzyli harmonijną kolekcję, która spodoba się też fanom minimalizmu.

Z jakich elementów składa się Madera? Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć. Halupczok dostarcza kuchnie przygotowywane na wymiar. Markę tworzy zespół ekspertów, którzy odpowiadają na każdą potrzebę klienta. Wszak w dobrze zaprojektowanej kuchni każda przestrzeń ma znaczenie. Należy wykorzystać każdy centymetr, bez kompromisów. Równie ważne są sprytne rozwiązania, bo kuchnia to pomieszczenie, z którego najczęściej korzystamy. Kolekcja Madera, podobnie jak inne kolekcje marki Halupczok, to przykład zestawienia tradycyjnego rzemiosła z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Przykładem jest oświetlenie kuchni, które uruchomimy sensorycznie, system mobilnego frontu, który skrywa półki i schowki na przeróżne akcesoria, drewniane organizery do szuflad czy sprytnie zaprojektowana wyspa. Ta ostatnia umożliwia założenie mini ogrodu, w którym można uprawiać zioła. To detale, ale mają ogromne znaczenie.


Kolekcja Madera została doceniona podczas konkursu German Design Award. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie wzornictwa. O przyznaniu nagrody decyduje międzynarodowe jury, które składa się z architektów i projektantów. Marka Halupczok za swoją kolekcję zdobyła wyróżnienie w kategorii „Excellent Product Design”. Eksperci konkursu docenili umiejętne połączenie ponadczasowej estetyki z funkcjonalnością.

Kolekcja Madera:

Kuchnia ukryta przed wzrokiem?  Tak, to możliwe! Taką funkcjonalność umożliwia inna kolekcja – Fenice. Projektanci Halupczok zastosowali tu charakterystyczny element – masywne, przesuwne drzwi z drewna jesionowego. Wystarczy chwila, a drzwi niczym harmonijka rozsuwają się, by odsłonić blat i kuchenne organizery. Również w tej kolekcji pożądaną barwę drewna uzyskano dzięki specjalnemu lakierowaniu, które polega na ręcznym położeniu warstwy patyny. Zabieg stosowany przez stolarzy firmy sprawia, że rysunek drewna staje się bardziej widoczny i urozmaica całą kompozycję. Szczotkowany jesion zestawiono z intensywną terakotową barwą frontów szafek dolnych. Tutaj pojawia się istotny detal. Fronty szafek dolnych mają wcięcia na wysokości uchwytów – użytkownicy mają więcej miejsca na palce co poprawia wygodę otwierania szafek. To pierwsza kuchnia z takim rozwiązaniem, którą opisujemy.

Przesuń suwak PRZED i PO:Warto zwrócić uwagę na mobilne elementy. Jesionowy blat wyspy kuchennej oparty jest na nowatorskiej koncepcji, dzięki której można go wysunąć w kierunku narożnika, odsłaniając dodatkową przestrzeń do przechowywania. Poprawia to codzienną pracę w kuchni i sprawia, że przybory kuchenne mamy dosłownie pod ręką.Natomiast większa część blatu wyspy oraz komora zmywaka wykonane zostały ze spieku kwarcowego. Materiał ten znajduje się też pomiędzy frontami metalicznych szafek. Dzięki temu estetyka całej zabudowy jest spójna.

Kiedy jest już po kuchennych rewolucjach, goście z zadowoleniem sięgnęli po ostatni kęs posiłku, wystarczy zasunąć wspomniane na początku drzwi, by cieszyć się czystością i spokojem. Bez obaw, całe oświetlenie wnęki zgaśnie automatycznie w chwili zamknięcia drzwi.

Zarówno kolekcja Madera jak i Fenice to pomysł na elegancką kuchnię, która z powodzeniem będzie służyć domownikom długie lata. Co ciekawe, marka Halupczok oferuje też wyposażenie do pozostałych pomieszczeń domu czy mieszkania. Zabudową polskiego producenta można ozdobić salon, sypialnię, łazienkę czy urządzić praktyczną garderobę. Więcej o ofercie marki dowiecie się na oficjalnej stronie https://meble-halupczok.pl.

źródło: Halupczok

Czytaj też: Kuchnia | Meble | Drewno | Metal | Wnętrza | Detal | Polecane | whiteMAD na Instagramie

Kolekcja Fenice:

Artykuł sponsorowany.