Kuchnie ogrodowe CANA i Wojciech Modest Amaro podczas „Dining with nature”

Mają świetny design, ale jak sprawdzają się w praktyce? Kuchnie ogrodowe CANA mieliśmy okazję przetestować podczas wydarzenia „Dining with nature”. W podwarszawskiej Dębówce, gdzie Agnieszka i Wojciech Modest Amaro otworzyli restauracyjny koncept Forgotten Fields Farm odbyło się wydarzenie, podczas którego szef kuchni przygotowywał potrawy pracując na urządzeniach marki CANA. To kuchnie ogrodowe, które są są odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Dzięki nim z grillowania na świeżym powietrzu można cieszyć się cały rok.

Wydarzenie „Dining with nature” odbyło się 14 września w Dębówce pod Warszawą. To właśnie tam znajduje się Forgotten Fields Farm Agnieszki i Wojciecha Modesta Amaro – koncept, który przełamuje konwencję zwyczajnej restauracji. Szef kuchni korzysta z produktów, które rosną na zielonej działce. Goście wydarzenia mieli okazję próbowania unikalnych propozycji Chefa Amaro, które przygotował na kuchniach ogrodowych CANA. Cała uczta miała miejsce w otoczeniu natury. Nie mogło być zresztą inaczej, ponieważ kuchnie CANA przeznaczone są do działania w warunkach zewnętrznych i to nie tylko w sezonie letnim, ale nawet w zimie, stąd hasło wydarzenia „u nas lato trwa przez cały rok”.

Idea outdoor living & cooking, czyli stylu życia łączącego gotowanie i spędzanie wspólnego czasu na łonie natury była motywem przewodnim, a także spoiwem kuchni CANA i kuchni Wojciecha Modesta Amaro. Ważnym motywem była także estetyka, która obejmowała wyrafinowany design kuchni ogrodowych CANA, sztukę serwowania specjalności Chefa Amaro oraz naturalne piękno Forgotten Fields Farm, z której pochodziły sezonowe produkty wykorzystane do przygotowania potraw. Współpraca pomiędzy dwoma „kuchennymi” brandami dopiero się zaczyna, ale jak deklarowali Jarosław Goraj, CEO CANA Concept oraz Wojciech Modest Amaro – jest wizja, wspólna pasja i pomysły na przyszłość.

Kuchnie ogrodowe CANA powstały dla świadomych klientów, którzy cenią jakość i dobry design. W tym celu marka współpracuje z architektami oraz architektami krajobrazu i wskazuje, że dzięki kuchniom zewnętrznym chce zachęcić do częstszego spędzania czasu na świeżym powietrzu w gronie najbliższych. Kuchnia w ogrodzie może być elementem, który upiększa przestrzeń i stanowi dodatkowy element architektury o wysokich walorach estetycznych.

Marka zachęca, by kulinarnych eksperymentów nie ograniczać wyłącznie do grillowania kiełbasek czy karkówki. Warto sięgnąć po bardziej wykwintne dania, a z samej plenerowej kuchni częściej korzystać. Z powodzeniem można tam przygotować śniadanie, usmażyć jajecznicę czy naleśniki. To wszystko w gronie rodziny i przyjaciół.

Od początku działalności chcieliśmy tworzyć piękne kuchnie, które wprawiają w zachwyt. Dzięki informacji zwrotnej, którą otrzymywaliśmy od architektów w toku współpracy, a także podczas targów designu czy wnętrz, mogliśmy poprawiać konstrukcję, formę i estetykę dochodząc do punktu, w którym jesteśmy teraz. Bryła, proporcje i rozmaite detale wykończenia kuchni ogrodowych CANA to efekt wieloletniego procesu, w którym niebagatelną rolę odegrały opinie i sugestie architektów – informuje CANA.


Ogrodowe kuchnie dają możliwość wizualnego zespolenia wnętrza budynku z częścią zewnętrzną. To kolejny fragment domu do zagospodarowania i powinien być projektowany przez doświadczonych architektów. Linia kuchni ogrodowych CANA Style, która dzięki specjalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym daje architektom możliwość tworzenia indywidualnej stylistyki zabudowy z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, jak ceramika, kamień, drewno czy szkło. W ten sposób kuchnia ogrodowa staje się integralnym elementem architektury budynku i krajobrazu.

CANA to jedyna polska marka luksusowych kuchni outdoorowych. W Krakowie działa biuro projektowe, showroom oraz atelier, w którym powstają dzieła zaprojektowane według indywidualnych projektów i gustów. Tylko co z deszczem czy śniegiem? Producent zapewnia, że kuchnie CANA są przystosowane do działania na zewnątrz nawet w skrajnych warunkach atmosferycznych. Są odporne na deszcz, mróz i promieniowanie UV. Wysokogatunkowa stal nierdzewna, naturalne spieki kwarcowe czy sklejka szkutnicza to przykłady starannie dobranych materiałów, które sprawiają, że kuchnie CANA nadają się do w użytkowania nie tylko latem, ale również zimą. Idea stworzenia kuchni ogrodowej która „żyje” cztery pory roku jest wpisana w historię i genezę marki CANA.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez whiteMAD (@whitemadmagazine)


Blaty w kuchniach ogrodowych CANA wykonane są z wyselekcjonowanych włoskich i hiszpańskich spieków kwarcowych, które charakteryzują się zróżnicowanym i oryginalnym wzornictwem. Dzięki temu możemy je dopasować do ogrodów czy tarasów o różnej stylistyce. Wzory spieków mogą przybierać charakter kamienia naturalnego, metalu czy też niezliczonych odcieni betonu architektonicznego.

Spieki kwarcowe są odporne na zarysowania i przebarwienia oraz skrajne warunki atmosferyczne. Powstają z naturalnych minerałów i nie są podatne na działanie wilgoci oraz wody. To wszystko sprawia, że spieki nadają się idealnie do użytku w kontakcie z żywnością, nawet w skrajnie wysokich temperaturach.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Kuchnia | Meble | Detal | Zieleń | Minimalizm | Kamień  | whiteMAD na Instagramie