Łódź: OFF Piotrkowska Center czekają wielkie zmiany. Tak będzie wyglądać

Już na początku przyszłego roku ruszy budowa budynku Fern, który wypełni przestrzeń wejściową na teren OFF Piotrkowska Center od strony ulicy Piotrkowskiej. 

OFF Piotrkowska to wielofunkcyjny kompleks położony w centrum Łodzi, na terenach dawnej przędzalnie i tkalni Franciszka Ramischa. Pośród cennej, starej architektonicznej tkanki działają tu liczne bary, restauracje, pracownie artystów, architektów, projektantów mody i designu. Kreatywna strefa nocą zmienia się w jedno z najpopularniejszych miejsc do spędzania wolnego czasu w Łodzi. Teraz kompleks czekają zmiany, które zapowiedział właściciel obiektu.

Inwestorem jest OPG Property Professionals, które chce w tym miejscu zbudować wielofunkcyjny budynek. Początkowo planowana była budowa biurowca, jednak pandemia koronawirusa pokazała, że przestrzenie o uniwersalnej funkcjonalności łatwiej zaadaptować do aktualnych potrzeb.

Parter, kondygnację -1 oraz pierwsze piętro planujemy przeznaczyć na handel i usługi, drugie piętro na usługi beauty, wellness&spa, trzecie piętro na usługi medyczne, czwarte na biura, a najwyższe piąte piętro na restaurację. Zabudowania stylizowane na kontenery morskie w prześwicie bramowym zostaną wypełnione pracowniami projektantów mody i ich pokazowymi butikami – czytamy wypowiedź Moniki Hryniewicz, kierującej działem najmu i marketingu OPG Property Professionals.


Dach budynku Fern będzie pełnić funkcję tarasu widokowego. Latem planowana jest tam organizacja pokazów kina plenerowego, koncertów i stworzenie strefy relaksu. To wszystko 20 m nad ziemią.

Suwak PRZED i PO:

Co ciekawe, powstanie też tak zwana “szpilkostrada”. Czym jest? To potoczne określenie ścieżki, która ma formę wąskiego paska o płaskiej nawierzchni. Tak przygotowana ścieżka ułatwia poruszanie się w butach na wysokich obcasach. “Szpilkostrada” będzie biegła od ulicy Piotrkowskiej do wielopoziomowego parkingu przy ulicy Sienkiewicza.

Budowa budynku Fern ma trwać niecałe dwa lata. Obiekt zostanie oddany do użytku pod koniec 2024 roku. Nowy budynek zaprojektowali architekci z pracowni NOW Biuro Architektoniczne.

źródło: Łódź.pl, OPG Property Professionals

Czytaj też: Łódź | Metamorfoza | Cegła | Biurowiec | Miasto | whiteMAD na InstagramieNajpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły