Ma 39 m kw. Kojąca zieleń w mieszkaniu w Warszawie

Jego projekt przygotowali architekci z pracowni KODO. W środku dominuje odcień zieleni, którą projektanci porównują do szałwii. Zieleń w tym mieszkaniu w Warszawie buduje przyjemną atmosferę sprzyjającą relaksowi.

W opisywanych przez nas wnętrzach najczęściej wnętrze zdominowane jest przez biel. Tym razem jest inaczej. Projektanci sięgnęli po odcienie szałwii jako alternatywa dla bieli lub pasteli. Niewielkie mieszkanie ma 39,67 m kw. powierzchni i znajduje się w nowym budynku na Ursusie.

Głównym pomieszczeniem jest salon połączony z aneksem kuchennym. Dodatkowo w mieszkaniu znajduje się sypialnia i łazienka. Te dwa ostatnie pomieszczenia wypełniono rozwiązaniami funkcjonalnymi ułatwiającymi przechowywanie. Całość domyka jasna i ciepła w odbiorze aranżacja.

Tym, co najbardziej rzuca się w oczy, jest kolor – a dokładniej barwa delikatnej szałwii, która przewija się w różnych elementach mieszkania, poczynając od przestrzeni dziennej, poprzez sypialnię, na łazience kończąc. Świetnie czuje się na tle odgrywanym przez sprawdzone trio bieli, szarości i jasnego brązu drewna. Swoją wędrówkę rozpoczyna spokojnie na ścianach kuchni oraz w szkliwionych płytkach fartucha kuchennego. Odnajduje się także w sypialni, gdzie przejmuje tapicerowane łóżko oraz drobniejsze elementy dekoracyjne – opisują autorzy projektu.

Dodatkowo kolor ten pojawia się w łazience, gdzie w swojej najmocniejszej tonacji zajmuje płytki ścienne. Aby urozmaicić przestrzeń architekci sięgnęli po beżowe dodatki. Widać to w zabudowie szaf w sypialni oraz w wykorzystanych krzesłach z plecionką.


Lokal przygotowany został z myślą o najmie, co w swoim projekcie uwzględnili projektanci. Przejawia się to w podziale stref funkcjonalnych, przestrzeni do przechowywania czy poprzez połączenie wanny z prysznicem. Trudno przewidzieć, kto będzie tutaj mieszkać, dlatego dzięki uniwersalnym rozwiązaniom mieszkanie może sprostać oczekiwaniom wielu osób.

źródło: KODO

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Eklektyzm | Styl Japandi | Warszawa | whiteMAD na Instagramie