Maseczki od Muzeum Narodowego w Gdańsku. Piękne i praktyczne!

Z racji niekończącej się epidemii koronawirusa Muzeum Narodowe w Gdańsku przygotowało maseczki z nadrukiem fragmentów z… „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga. Niezwykłe przedmioty – piękne i użyteczne – możemy kupić w sklepach muzealnych w czterech oddziałach oraz online. Maseczki od Muzeum Narodowego w Gdańsku kupicie online w cenie 26 złotych. 

Dzięki takiej maseczce nie tylko pokazujemy, że ważne jest dla nas zdrowie i życie nasze oraz innych, ale i możemy się fantastycznie wyróżnić. Nadruki na materiale to bowiem reprodukcje fragmentów słynnego obrazu „Sąd Ostateczny”niderlandzkiego malarza Hansa Memlinga. Tryptyk, który może pochwalić się bardzo ciekawą historią, i który pokonał długą i trudną drogę, by na zawsze pozostać w Gdańsku, to najcenniejsze i jedno z najciekawszych dzieł sztuki w gdańskich zbiorach muzealnych, bardzo dobrze znane w świecie.


“Nakaz noszenia maseczek zasłaniających usta i nos w miejscach publicznych nadal obowiązuje. Wystały stałe i czasowe w naszych oddziałach można zwiedzać tylko i wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem. Dlatego przygotowaliśmy dla Was trójwarstwowe, dobrze filtrujące powietrze maseczki z reprodukcjami fragmentów dzieł z naszych zbiorów” – przypominają przedstawiciele Muzeum Narodowe w Gdańsku.


Na maseczkach znajdziemy reprodukcje najważniejszych dzieł ze zbiorów gdańskiego muzeum. Wśród nich fragment wspaniałego tryptyku “Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga (1467-1473), Antependium ze św. Katarzyną Szwedzką, (1 poł. XVIII), czy Ornat z jedwabnego aksamitu, (koniec XV w.).

Maseczki od Muzeum Narodowego w Gdańsku w cenie 26 zł za sztukę można kupić w sklepach muzealnych w Oddziale Etnografii (ul. Cystersów 19), Oddziale Sztuki Nowoczesnej (ul. Cystersów 18), Oddziale Zielona Brama (ul. Długi Targ 24) i w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie (oddział zamiejscowy Muzeum Narodowego w Gdańsku, w Będominie na Kaszubach). Można je też zamówić online wysyłając maila na adres: sklep@mng.gda.pl. Maseczki są wielorazowe, można je prać.

Czytaj też: Ciekawostki | Koronawirus | Polska | Gdańsk | Historia | Sztuka | Muzeum

źródło: Muzeum Narodowe w Gdańsku / MNG