Mieszkanie młodego studenta na Mokotowie zaprojektowane przez Mili Młodzi Ludzie

Mieszkanie młodego studenta na Mokotowie zostało zaprojektowane przez architektów z pracowni Mili Młodzi Ludzie. Kluczowym założeniem projektu było stworzenie jak największej kuchni, zważywszy na pasję chłopaka do gotowania. W rezultacie powstała przestronna i funkcjonalna kuchnia, w której znalazł się specjalnie zaprojektowany okap, zapewniający skuteczną wentylację. Projekt uwzględniał również dużo miejsca do przechowywania i eksponowania książek kucharskich i akcesoriów. Dzięki połączeniu stołu i wyspy, przestrzeń w strefie gotowania została zwiększona.

W salonie zastosowano rzutnik zamiast telewizora, aby uniknąć codziennego eksponowania telewizora. Dodatkowo, zainstalowano specjalne lampy do hydroponiki, które umożliwiają hodowanie roślinności wewnątrz pomieszczenia, nadając pomieszczeniu przyjemny klimat.

Aby złagodzić surowość wnętrza, zastosowano zaokrąglone, bioniczne kształty, takie jak łuk na odkrytym żelbetowym suficie oraz zaokrąglenia mebli. Gama kolorystyczna została utrzymana w stonowanych odcieniach, skupiając się głównie na kolorach ziemi – bieli, szarości, czerni oraz naturalnej barwie drewna. W celu nadania tektoniki płaskim powierzchniom ścian, zastosowano ryflowane kafle, które wprowadzają różnorodność i interesujący element do aranżacji wnętrza.


Metryka projektu:
Pełna nazwa projektu:
Mieszkanie młodego studenta na Mokotowie
Adres/miejsce: WARSZAWA
Metraż: 56 m2
Zdjęcia: ONI Studio / https://oni.com.pl/

O pracowni Mili Młodzi Ludzie ( MML Archietkci) 
Mili Młodzi Ludzie to grupa projektowa, której trzon stanowią Lech Moczulski i Przemysław Nowak. Dobra znajomość materiałów i technologii pozwala nam na tworzenie autorskich rozwiązań, idealnie dopasowanych do potrzeb inwestora i uwarunkowań miejsc. Staramy się zawsze wykorzystać wszystkie zastane atuty przestrzeni. Odkrywamy naturalne materiały i elementy budynku, adaptujemy stare meble właścicieli. Stworzyliśmy m. in. system oświetlenia biurowego, wiele rodzajów mebli oraz lamp. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjonalnymi, m.in. Grupą Arche, VANK sp. z o. o., Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP czy poznańskimi deweloperami. Potwierdzeniem jakości naszej pracy są m. in. nominacja do Nagrody Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe, nagroda Must Have Łódź Design Festival i wyróżnienie w konkursie Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. Więcej: https://milimlodziludzie.com 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Warszawa | Eklektyzm | Apartament | Wnętrza |