Mieszkanie na warszawskiej Nowej Pradze

Mieszkanie na warszawskiej Nowej Pradze. Jest jasne i przestronne!

Mieszkanie na warszawskiej Nowej Pradze zaprojektowali architekci z pracowni EMC and partners. Ich zadaniem było zaprojektowanie dwupokojowego mieszkania, które będzie jasne, przestronne i przytulne. Efekt? Sprawdźcie!

 

Niewielkie, 2 pokojowe mieszkanie znajduje się w nowym budynku, plombie pomiędzy typowym dla okolicy miksem XIX i XX wiecznych budynków mieszkalnych. Właśnie ze względu na kontekst architekci starali się, aby wnętrze było połączeniem nowoczesności i tradycyjnych detali.

“Mieszkanie na warszawskiej Nowej Pradze wpisuje się doskonale w coś, co stało się już naszą specjalizacją – stosunkowo małe mieszkanie, z którego staramy się wycisnąć pełnię potencjału, nie idąc na kompromisy wizualne.”
 – mówi Ewa Mroczek-Chojecka z pracowni EMC and partners
Ważnym elementem projektu było też stworzenie dużych powierzchni do przechowowania, tak, żeby pomimo niewielkich rozmiarów stworzyć wrażenie przestronności i uniknąć zbędnych elementów. Jest jasno, jest niebiesko, jest funkcjonalnie, trochę na luzie – prawie jak na wakacjach, tyle, że w domu.

źródło: https://emcandpartners.com
zdjęcia: Marta Behling /pionpoziom.com