Mieszkanie o wielkości 45 m kw. Tapeta z żurawiami gra tu główną rolę

Wnętrze zaprojektowała Paulina Gołaska z Gołaska Studio. Mieszkanie o wielkości 45 m kw. znajduje się w Zielonej Górze. Mieszka tu para młodych ludzi, która chciała zyskać dobrze zaprojektowaną przestrzeń.

Dobrze zaprojektowane mieszkanie nie tylko cieszy oczy atrakcyjnym designem, ale też jest w pełni funkcjonalne. Takie jest mieszkanie o wielkości 45 m kw. przy placu Matejki w Zielonej Górze.

Wnętrze zostało zaprojektowane na wynajem dla młodej pary. Lokal składa się z salonu połączonego z kuchnią, sypialnią i łazienki. Chcąc odpowiedzieć na potrzeby przyszłych lokatorów, architektka zdecydowała się usunąć ściany wydzielające strefę korytarza. Pierwotnie było tam osobne, ciemne pomieszczenie, z którego wchodziło się do sypialni. Nowe wejście zostało zaprojektowane w centralnym punkcie ściany dzielącej część sypialnianą od salonowej. Podczas prac stworzono otwór o szerokości 160 cm.

W projekcie wprowadziliśmy oś kompozycyjną między salonem i sypialnią, a pomiędzy tymi przestrzeniami przeszklenie. Dzięki temu zabiegowi dekoracyjna tapeta znajdująca się w strefie sypialnianej stanowi również tło dla strefy salonowej – mówi autorka projektu.

Wspomniana tapeta w żurawie ożywia całe wnętrze i nadaje przestrzeni elegancji. Tkanina na sofę w centralnej części apartamentu stanowi kontynuację tej kolorystyki. Bazą do wykończenia projektowanej przestrzeni było zestawienie ze sobą czarnego marmuru, złotych akcentów i rdzawych tkanin.

Ważną częścią projektu są sztukaterie oraz podwieszany sufit z dekoracyjnym oświetleniem po obwodzie. Wykonanie tych elementów było czasochłonne dla ekipy wykończeniowej, wymagały dużej szczegółowości i dbałości o detal.


Sporym wyzwaniem było zaaranżowanie niewielkiej łazienki. Finalnie projektantce udało się zmieścić drzwi wahadłowe oraz pralkę w zabudowie, zyskując w ten sposób przestrzeń.

_

O pracowni:

Gołaska Studio to pracownia projektowa, którą założyła Paulina Gołaska, absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Poznańskiej w pracowni Jerzego Gurawskiego. Siedziba biura znajduje się w Zielonej Górze. Pracownia stawia na tworzenie przestrzeni odpowiadających na indywidualne potrzeby i funkcjonalne rozwiązania. – Doceniamy naturalne materiały. Stawiamy na jakość. Tworzymy wnętrza eleganckie, nienachalne, a zarazem praktyczne. Współpraca z ludźmi stanowi dla nas nieograniczone źródło form i idei. Kreujemy nowoczesne aranżacje. Oddajemy dawny blask projektom sprzed lat. Jesteśmy pasjonatami architektury. Wychodzimy z założenia, że każdy projekt kryje własną historię – czytamy na stronie golaskastudio.pl.

projekt: Gołaska Studio

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Minimalizm | Meble | Oświetlenie | whiteMAD na Instagramie