Mieszkanie pełne kolorów i ciekawych rozwiązań. Zaglądamy do Wrocławia!

Mieszkanie pełne kolorów autorstwa architektów z pracowni Na No Wo Architekci otrzymało nazwę VERYHAPPYFLAT. Nazwa nie jest przypadkowa. Ilość kolorów, zabawnych akcentów i nietuzinkowych rozwiązań w tym wnętrze sprawia, że panująca we wnętrzu aura jest wyjątkowo pozytywna. 

Apartament został zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny z kotem i z myślą o nim salon wyposażono w indywidualnie projektowany drapak, kocią fontannę i otwór w drzwiach łazienkowych, umożliwiający stały dostęp do kuwety ukrytej w zabudowie szafki pod umywalkowej. Podłogi ze względów praktycznych będą wykończone odporną na wilgoć i zarysowania deską winylową. W korytarzu w zabudowie meblowej uwzględniono podświetlaną wnękę na terrarium dla kolejnych domowników – patyczaków.

Dzięki dużej ilości okien i ekspozycji na dwie strony świata mieszkanie jest dobrze doświetlone i jasne, co podkreślono w aranżacji bielą ścian i podłóg. Ten neutralny kolor stanowi idealne tło dla neonowych, intensywnych kolorów składających się na wyjątkowy charakter wnętrz. Paleta barw została zdefiniowana przez inwestora i stała się podstawą projektu. Inspiracją było zdjęcie prywatnego sneakersa właścicielki.


Zdecydowane kolory zostały dopełnione kształtami okręgów i łuków zabudów meblowych i elementów wyposażenia, tworząc niebanalne i odważne wnętrza. Wystrój mieszkania może wiele o nas powiedzieć. Kiedy jego wystrój jest odwzorowaniem naszej osobowości, możemy być spokojni o radosne poranki.

“Nasza inwestorka z wyjątkowo wyrazistą osobowością pokochała już swoje nowe mieszkanie, kiedy jeszcze mogła je zobaczyć wyłącznie na ekranie monitora. Teraz, kiedy nas zaprosiła na koniec realizacji, nie kryła szczęścia, a mieszkanie odzwierciedla jej wygląd i kolorową duszę.” – dodają architekci

Projekt: VERYHAPPYFLAT, Wrocław
Architekci: : NA NO WO ARCHITEKCI Rafał Tamowicz, Piotr Cugier / www.nanowoarchitekci.pl
Fotografia: Maciej Lulko

O architektach: 
Pracownia NA NO WO architekci została założona w 2012 roku przez Piotra Cugiera i Rafał Tamowicza we Wrocławiu. Nasz zespół tworzą młodzi i kreatywni architekci oraz współpracująca z nami grupa doświadczonych projektantów branżowych. Choć naszą ulubioną stylistyką jest minimalizm oraz proste i geometryczne podziały, to staramy się za każdym razem zrozumieć potrzeby i poznać gusta inwestora aby zrealizowany przez nas projekt był źródłem satysfakcji i zadowolenia nie tylko projektantów ale przede wszystkim przyszłego użytkownika. Nasza pracownia realizuje zadania projektowe niezależnie od funkcji i skali od mebli, poprzez wnętrza i domy jednorodzinne po budynki użyteczności publicznej i obiekty przemysłowe. Z racji kierunkowego wykształcenia i zdobytego przez lata doświadczenia specjalizujemy się w renowacjach i adaptacjach budynków zabytkowych. Pracę nad nowym tematem zaczynamy od wnikliwej analizy miejsca skupiając się na dostrzeżeniu i wydobyciu jego potencjału przy równoczesnym wyeliminowaniu zastanych błędów i problemów funkcjonalnych. Wszystko to w celu stworzenia przestrzeni jak najwygodniejszej do życia i ponadczasowej. NA NO WO bo każdy projekt to nowe wyzwanie, nowe spojrzenie, nowe doświadczenia, nowi klienci, nowe emocje.

Więcej publikacji na temat pracowni NA NO WO znajdziecie klikając TUTAJ! 

Czytaj też: Wrocław | Mieszkanie | Wnętrza | Architektura w Polsce | Polscy projektanci

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły