Minimalistyczny dom w Józefowie na leśnej działce

Minimalistyczny dom w Józefowie zaprojektowali architekci z pracowni CORE. Charakterystycznym elementem domu jest drewniana elewacja z wnękami, które uatrakcyjniają prostą, minimalistyczną bryłę budynku. Wnęka na elewacji frontowej przypomina migawkę aparatu fotograficznego (ang. shutter), stąd inspiracja dla nazwy projektu „Shutter house”. 

Budynek zlokalizowany został na narożnej zadrzewionej działce. Wejście i wjazd na działkę rozciąga się wzdłuż dłuższej krawędzi działki. Parter od strony wejścia wyposażony jest tylko w niezbędną ilość otworów okiennych i drzwiowych tak, aby użytkownicy i główna część działki były odcięte od otoczenia. Część nocna (piętro) w formie połamanego prostopadłościanu umieszczona jest na stropie parteru bez przenikania się brył. Tak powstał minimalistyczny dom w Józefowie. 


Obiekt: Dom jednorodzinny
Lokalizacja: Józefów k. Warszawy
Powierzchnia domu: 214 m2
Data budowy: 2022
Zakres prac: Projekt architektoniczny
Autorzy projektu: Kamil Cierpioł, Radosław Cierpioł, Szymon Chrzanowski

O architektach: 
CORE to warszawska pracownia architektoniczna stworzona przez pasjonatów nowoczesnej architektury projektująca w Polsce i za granicą. Firma świadczy kompleksowe usługi architektoniczno-budowlane, w tym związane z projektowaniem wnętrz, ogrodów i doradztwem inwestycyjnym. „Tworzymy nowoczesne projekty architektoniczne. Nasi architekci projektują nieszablonowo i odważnie. Projektujemy domy jednorodzinne, wielorodzinne, obiekty komercyjne, biurowe i przemysłowe.” – czytamy na stronie architektów.

O innym projekcie CORE przeczytacie TUTAJ: https://www.whitemad.pl/corten-house-czyli-dom-na-trudnej-i-pochylej-dzialce/

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Architektura w Polsce | Cegła | Szkło | Wnętrza | Rośliny

źródło: CORE