Mydło, jak betonowe zapory. Wreszcie przestanie się wyślizgiwać!

Tetra Soap to naprawdę pomysłowy gadżet. Nie tylko zachwyca swoim nietypowym, jak na mydło kształtem, ale również pomysłową funkcjonalnością. Projektanci z Hongkongu zbierają pieniądze na swój projekt poprzez platformę Kickstarter!

Tetra Soap zostało zainspirowane żelbetowymi konstrukcjami, które początkowo wykorzystywane były w celu zastopowania erozji wybrzeży, a następnie stosowano je jako zapory przeciwczołgowe. Projektantami, którzy opatentowali ów czteroramienny kształt, byli francuscy inżynierowie Pierre Danel oraz Paul Anglès d’Auriac.

Twórcy mydła Tetra Soap zastosowali taki kształt z kilku powodów. Po pierwsze, unikalny wygląd. Po drugie, dzięki wystającym „nogom” mydło wygodnie trzyma się w rękach podczas kąpieli, a wystające krańce pozwalają na wygodny i pewny chwyt. Dzięki temu mydło nie wyślizguje się z rąk. Trzecim argumentem projektantów jest fakt, że często mydło leży na mokrych półkach przy wannie, czy zlewie. Zwykłe owalne mydło w kostce dotyka wilgotnych – jednocześnie niehigienicznych – elementów łazienki niemal całą swoją powierzchnią, przez co szybciej się rozpuszcza. Dzięki wprowadzonemu kształtowi Tetra Soap problem ten został rozwiązany. Samo mydło powstało z włoskiej oliwy z oliwek, połączonych z mleczkiem kokosowym, a także olejkami eterycznymi.