Tetra Soap to naprawdę pomysłowy gadżet. Nie tylko zachwyca swoim wyglądem i kształtem, ale również funkcjonalnością. Projektanci z Hongkongu zbierają pieniądze na swój projekt poprzez platformę Kickstarter!

Tetra Soap zostało zainspirowane tak zwanymi tetrapodami-czworonożnymi żelbetowymi konstrukcjami, które początkowo wykorzystywane były w celu zastopowania erozji wybrzeży, a następnie stosowano je jako zapory przeciwczołgowe. Ich projektantami, którzy opatentowali ów kształt, byli francuscy inżynierowie Pierre Danel oraz Paul Anglès d’Auriac.

Projektanci z Azji zastosowali taki kształt z kilku powodów. Po pierwsze-wygląd. Trzeba przyznać, że mydło w naprawdę estetyczny sposób imituje szarość betonu, a także kształt zapory. Po drugie, dzięki wystającym „nogom” mydło wygodnie trzyma się w ręku podczas kąpieli. Po trzecie, projektanci zauważyli, że zwykłe płaskie mydło w kostce, często leży w wilgoci, lub w kałuży wody pod naszymi prysznicami, lub na półce przy wannie. Dzięki wprowadzonemu kształtowi, mydło można postawić na wystających końcach, dzięki czemu nie wymydli się za szybko. Mydło powstało z włoskiej oliwy z oliwek, połączonych z mleczkiem kokosowym, a także olejkami eterycznymi.