Architekci z pracowni Clavel Arquitectos zaprezentowali właśnie film, na którym widać założyciela biura architektonicznego, który po raz pierwszy korzysta z najdłuższego w Europie basenu zawieszonego nad ziemią. Najdłuższy wiszący basen w Europie będzie miał ponad 42 metry długości.
Najdłuższy wiszący basen w Europie powstanie w budynku kasyna Odiseo, które powstaje w hiszpańskim mieście Murcia. Mierzący ponad 42-metry długości wąski basen powstał na wysokości 20 metrów, co czyni go najdłuższym wiszącym basenem w Europie i drugim najwyżej położonym wiszącym basenem na Starym Kontynencie.
Pierwszą osobą, która przetestowała basen był autor projektu kasyna i założyciel pracowni Clavel Arquitectos – Clavel Rojo. „Zgodnie z tradycją to twórca musi najpierw przetestować swoje własne dzieło. Choć jest to coś naprawdę przesiąkniętego popkulturą, wystarczy bowiem pomyśleć o szalonym naukowcu, który wypróbowuje jakąś nową szczepionkę na sobie samym, postanowiliśmy, że to właśnie Rojo jako pierwszy przetestuje basen. Oczywiście struktura jest całkowicie bezpieczna, ale na pewno była jakaś niechęć do bycia pierwszym, który ją przetestuje.” – mówili architekci z Clavel Arquitectos w rozmowie z portalem dezeen.com
Po ukończeniu budowy najdłuższy wiszący basen w Europie będzie znajdował się na terenie podwyższonego tarasu, który powstaje jako część kompleksu rekreacyjnego na obrzeżach miasta Murcia. Na szczycie budynku, w którym będzie się mieścić kasyno, a także klub nocny i restauracje, stanie las, który zostanie zamknięty elewacją z rur, aby pomóc w zacienieniu roślin.
O architektach:
Clavel Arquitectos – pracownia posiadająca biura w Hiszpanii, Miami i Dubaju oraz projekty od Chin po USA. Clavel Arquitectos specjalizuje się w pojedynczych projektach, które są technicznie wykonalne, a także spełniają wymogi ekonomiczne, społeczne, środowiskowe i administracyjne. Projekty wykonane przez Clavel otrzymały ponad 80 nagród i pojawiły się w ponad 100 krajowych i międzynarodowych publikacjach oraz otrzymały tysiące referencji w mediach. „Klienci, sąsiedzi, klienci… wszyscy są ściśle związani z procesem projektowania od samego początku, a ich różnorodność jest uwzględniana w procesie projektowania i przy poszukiwaniu rozwiązań dla proponowanych celów. W tym celu dysponujemy silnym multidyscyplinarnym zespołem złożonym z architektów, inżynierów, biologów i projektantów wnętrz, którzy są niezbędni ze względu na różnorodne i złożone projekty, którymi się zajmujemy. Od projektów o wartości milionów euro po małe projekty aranżacji wnętrz, wybieramy nasze projekty nie ze względu na ich wielkość lub budżet, ale na potencjał, jaki mają w tworzeniu lepszego miasta i szczęśliwszych obywateli.” – czytamy w komunikacie architektów.
Publikacja przygotowana została w budynku PKO Rotunda, gdzie na jeden dzień przenieśliśmy siedzibę redakcji whiteMAD. Naszą relację z tej wizyty przeczytacie w artykule klikając tutaj.
Czytaj też: Ciekawostki | Hiszpania | Bar | Zieleń | Restauracja