Nowa kolekcja biżuterii ORSKA: Holos. Twórcze oblicze synergii żywiołów.

Ziemia napędzana jest pierwotnymi siłami. Mimo, że często nawet ich nie zauważamy,  jesteśmy ich dziełem. Koncepcja elementarnych składników, tworzących rzeczywistość już od starożytności obecna jest na całym świecie. I do dziś nie przestaje inspirować. W pracowni ORSKA symbioza czterech żywiołów: ziemi, powietrza, wody i ognia, przybrała postać ręcznie wytworzonej artystycznej biżuterii z kolekcji Holos (od gr. holos – całość).

W srebrnych i pozłoconych wzorach zaakcentowaliśmy ich najbardziej twórcze i harmonijne oblicze. Głównym motywem projektów jest linia, która poddawana różnym nastrojom, multiplikowana i łączona w większe powierzchnie, tworzy własny język znaczeń. W kolekcji Holos każdy z żywiołów został odzwierciedlony w autorskim linearnym symbolu oraz podkreślony kryształem w adekwatnej kolorystyce.

Symbol powietrza ma kształt nieustannie pędzącego łuku. Dynamiczny znak, w którym linie nagle zmienią kierunek, uzupełnia kryształ o szarobłękitnej barwie. Symbol ognia kształtem przypomina płomień świecy. Niesie on ciepło i energię podkreśloną czerwonym kryształem. Minimalistyczny symbol ziemi to nawiązanie do widoku pól z lotu ptaka. Tworzą go powierzchnie skonstruowane z linii prostych, czasem połączone w większe płaszczyzny o prostopadłym zdobieniu, wraz z kryształem w kolorze hematytowej szarości. Znak wody, zainspirowany miękką falą morskich pływów, uzupełnia kropla oraz kryształ w kolorze granatu. W kolekcji Holos symbole żywiołów w czystej formie można odnaleźć w pinach, natomiast w naszyjnikach, kolczykach, bransoletkach i pierścionkach, łączą się i przenikają, współistniejąc zupełnie jak w naturze. Synteza żywiołów w biżuterii jest odniesieniem do ich holistycznej natury.


Kolekcja Holos, przedstawiając symboliczną współpracę żywiołów, zachęca byśmy na życiowe zawirowania i prądy spojrzeli jak na konstruktywną energię. Potęga żywiołów jest niemal nieograniczona, jednak dopiero balans pomiędzy nimi pozwala uzyskać piękno i harmonię. Nowa kolekcja ORSKA jest metaforą synergii między żywiołami, która pojawia się, gdy dzięki współpracy granice między bytami zacierają się i powstaje nowa jakość.

 

ORSKA

ORSKA tworzy biżuterię z charakterem, jej projekty są wyraziste, a często kontrowersyjne. Surowość form, szorstkość faktur i odmienna idea, stojąca za każdą kolekcją, oddają temperament marki. Biżuteria marki ORSKA nie jest dodatkiem. Ona sama w sobie tworzy kreację. Specyficzne wzornictwo Anny Orskiej jest dla odważnych osób, poszukujących oryginalnej formy stylu. Każdy egzemplarz ma indywidualny charakter. To zasługa ręcznego wykonania oraz sięgania po osobliwe, często niepowtarzalne materiały. Komponenty pochodzą z różnych części świata i z różnych epok, podobnie jak sama koncepcja kolekcji. Autorskie projekty są doceniane przez światową prasę modową, z włoskim Vogue Accessory i niemieckim Vogue na czele. ORSKA jest niepokorna, różnorodna i nieprzewidywalna. Nie boi się eksperymentów. Wciąż poszukuje. To jedno jest w niej niezmienne.

Modelka: Paula Bułczyńska | Gaga Models

MUA: Sara Łukaszewska

Włosy: Ola Kozłowska

Design: ORSKA

Foto & koncepcja kreatywna: ORSKA Team

Zobacz również: Biżuteria | Kolekcja | Moda | Nowa kolekcja |