Nowe technologie w telewizorach

Ciężko tak naprawdę wyobrazić sobie dom bez telewizji. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę platformy streamingowe, które oferują nie lada smaczki wszystkim smakoszom telewizyjnym. Jak więc widać, telewizor to absolutny must have, którego w żaden sposób nie można sobie odpuścić. W dzisiejszych czasach można skorzystać z różnorakich technologii, które oferują m.in. lepszą jakość obrazu i jeszcze lepszy dźwięk. Telewizor Samsung, Sony, LG, który z nich wybrać? Co oferują najlepsze telewizory dostępne na rynku? Sprawdź sam!

  • Nowoczesne telewizory zapewniające płynność obrazu
  • Telewizor LED i OLED — idealny do oglądania filmów
  • Co oferują współczesne telewizory z diodami LED?
  • Telewizory o doskonałej jakości obrazu

Nowoczesne telewizory zapewniające płynność obrazu

Gdyby porównać obecne telewizory oraz te, z jakich korzystali pradziadkowie, to można przeżyć nie lada zaskoczenie, jak bardzo mocno współczesna technologia poszła do przodu. Zmiany widać nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz. Jednak nie ma się co oszukiwać. Za kolejnych sto lat telewizory będą w stanie zaoferować jeszcze lepsze możliwości, z jakich aktualnie się korzysta. Wszystko tak mocno się bowiem zmienia. Czas jednak spojrzeć na te technologie, które sprawiają, że oglądanie ulubionych seriali oraz filmów, staje się dla każdego nie lada gratką.

Telewizor LED i OLED — idealny do oglądania filmów

Jedno trzeba przyznać — niezależnie od tego, z jaką dokładnie technologią ma się do czynienia, jest ona w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wybrednych widzów. Wśród najpopularniejszych wynalazków można znaleźć matryce OLED i QLED. Często przyglądając się odbiornikom telewizyjnym, można znaleźć takie informacje. Czas więc sprawdzić, na co tak naprawdę można liczyć.

OLED to Organic Light Emitting Diode. Jest to matryca, która składa się z pikseli, jakie na dodatek same się podświetlają. Taki efekt pozwala na to, aby uzyskać najmocniejszą czerń w obrazie z jednoczesnym podświetleniem. QLED to Quantum Dot Light Emitting Diode. Nauka (a właściwie to technologia) pozwoliła na to, aby na matrycy wykorzystać siłę kwantowych kropek. Mają one zdolność emitowania światła. Dzięki temu widzowie będą mogli widzieć lepsze barwy, jak również postawić na większą jasność. Nie bez znaczenia okazuje się tutaj również częstotliwość odświeżania ekranu, która jest znacznie szybsza niż w poprzednich modelach proponowanych odbiorników telewizyjnych.

High Dynamic Range w skrócie określana jest jako HDR. To informacja o tym, że będzie można cieszyć się jeszcze lepszą jakością obrazu. Jeżeli komuś zależy nie tylko na głębi, ale także na kontraście, to będzie zadowolony. Takie możliwości zapewnia bowiem HDR, która ma możliwość wyświetlenia większej ilości kolorów za jednym razem. Widzowie mogą cieszyć się bardziej realistycznym obrazem. W skrócie można powiedzieć, że to, co faktycznie ma być ciemne, takie będzie. Zasada ta odnosi się również w stosunku do jasnych obrazów. Na pewno nie będzie się miało do czynienia z żadnymi zakłóceniami.

Telewizor LG zapewnia wyjątkową jakość obrazu na ekranie telewizora, dzięki czemu podczas relaksu poczujesz się niczym w prawdziwym kinie.

Co oferują współczesne telewizory z diodami LED?

4K to skrót, który znany jest już od wielu lat, więc jego obecność już tak naprawdę nikogo nie wzrusza. Dopiero jak spotka się telewizor, który ma 8K, to dopiero można powiedzieć WOW. Co to jednak tak naprawdę oznacza? Otóż sama matryca składa się z aż 33 miliony pikseli (w przypadku 4K ta liczba — jak łatwo się domyślić — jest dwa razy mniejsza). Dzięki temu będzie się miało do czynienia z bardziej szczegółowym obrazem. W związku z tym, że 8K stanowi swego rodzaju fenomen, nie ma co liczyć na to, że będą to tanie telewizory. Ich cena jest stosunkowo wysoka.

Smart TV sprawia, że korzystanie z internetu możliwe jest nie tylko na komputerze, laptopie, tablecie lub na smartfonie. To funkcja, która sprawia, że przeglądanie internetu możliwe jest właśnie przy pomocy tej współczesnej technologii. Najpopularniejsze systemy operacyjne, jakie ułatwiają połączenie z internetem, to Android TV, webOS i Tizen. Jednak są tacy producenci, którzy stawiają na innowacyjne rozwiązania, jakich nie spotka się w żadnym innym miejscu. Telewizor Samsung doskonale sprawdzi się wśród użytkowników, którzy cenią sobie łatwy i niezawodny dostęp do wszystkich aplikacji oraz platform streamingowych.

Telewizory o doskonałej jakości obrazu

MicroLED także należy do jednych z nowości, która sprawia, że odbiór obrazu jest jeszcze lepszy. Jest to technologia, która pozwala nie tylko na uzyskanie bardzo wysokiej jasności. To doskonałe rozwiązanie, dzięki czemu zużycie energii będzie niskie. Do tego można być pewnym tego, że telewizor będzie w stanie zapewnić dłuższą żywotność. Jak więc widać, w obecnych czasach technologia w przypadku telewizorów ma wiele do powiedzenia.

Telewizor Sony podobnie, jak telewizory Samsung i telewizory LG proponują szereg nowoczesnych rozwiązań, które zapewnią maksymalną jakość oglądania poszczególnych programów telewizyjnych. Jaki telewizor kupić? Istotny okaże się tutaj rozmiar telewizora oraz dodatkowe funkcje dopasowane do twoich preferencji.

Artykuł sponsorowany