Nowoczesna stodoła na obrzeżach Gdyni. Zaglądamy do środka!

Nowoczesna stodoła na obrzeżach Gdyni czyli spokój i bliskość natury w niedalekiej odległości od miejskiego zgiełku. To właśnie tutaj inwestorzy – trzyosobowa rodzina wraz z energetycznym terierem – nie tylko mieszkają, ale przede wszystkim regenerują siły w przyjemnym otoczeniu.

Dom ma powierzchnię 130 m2, powierzchnia projektowana to 80 m2. Projekt domu obejmował wiatrołap, część otwartą tj. salon z aneksem kuchennym, komunikację oraz dwie łazienki – męską, dla męża i syna inwestorki, oraz kobiecą łazienkę z namiastką spa. Cały dom to podziały geometryczne, widoczne na podłogach oraz ścianach w odważnych zestawieniach, ale jednocześnie naturalnej kolorystyce. Nowoczesny styl z nutką skandynawskiego, to zdecydowanie dominujący nurt w tym projekcie.

Część salonu z aneksem kuchennym posiada duże przeszklenia oraz wysoki sufit, które są niezwykle charakterystyczne dla tej przestrzeni. Ilość dziennego światła oraz open space podkreślony wysokością sufitu powoduje, że czujemy się tam bardzo komfortowo i możemy „złapać oddech”.

Widoczny podział materiałów na ścianie szczytowej, celowo nie został umieszczony w osi ścian – zdeterminował to układ funkcjonalny, gdzie priorytetem było umiejscowienie sporej wyspy kuchennej – czyli serca domu. Wspomniana wyspa licuje się natomiast z podziałem na ścianie szczytowej. Dzięki odwadze inwestorów, połączyłyśmy wyrazistą czarną kuchnię z szampańskim akcentem w perłowej odsłonie, która jest idealnym tłem dla wyspy kuchennej, obłożonej nietuzinowym spiekiem kwarcowym w odważnym i eleganckim wzorze Khalo firmy Cosentino. To była miłość od pierwszego wejrzenia!


Łazienka „męska”, miała być ciemna i minimalistyczna, a jednocześnie nawiązująca do pozostałej projektowanej części. Wyraźny podział kafli na podłodze, jak również podział sufitu, to nawiązanie do wiatrołapu. Tutaj nic nie dzieje się przypadkowo!

Kobieca strefa spa, czyli miejsce relaksu dla naszej klientki. Wspólnie zdecydowałyśmy, że musi być to wyjątkowe miejsce dla Pani domu i ma prawo być inne niż pozostała część projektowanej przestrzeni. Wspólnym elementem łazienki i pozostałej projektowanej części domu są czarne dodatki, ale oprócz czerni znalazło się mnóstwo kobiecych zestawień kolorystycznych – pudrowy róż z delikatną szarością oraz romantyczna, kwiecista tapeta.

Metryka projektu:
Nazwa projektu: Nowoczesna stodoła na obrzeżach Gdyni
Fotograf: INKADR Natalia Kaczmarek / https://www.inkadr.pl/
Powierzchnia użytkowa: 130 m2,
Powierzchnia projektowana: 80 m2
Rok projektu: 2022
Rok realizacji: 2023
Styl: nowoczesny

Jakie marki i produkty wykorzystano w realizacji?

  • lampy Spot light Chors (Atria – sztuka światła)
  • lampy nad wyspą – Cotton Cleoni (Atria – sztuka światła)
  • zabudowy stolarskie – DYLL Mariusz Wilgocki
  • blat kuchenny – KHALO Dekton (Cosentino, Deska Design, Mar – Bob Marmury i granity)
  • narożnik – Absynth, kolekcja NO I C ++
  •  stół – Fenwood (SF MEBLE)
  • konsola – Vitamina D (kup tutaj) 
  • stolik kawowy – Un’common (kup tutaj)
  • dodatki – Aleksandra Morawiak (Grafika na konsoli), H&M Home, Zara Home, Elizabeth Home Gdynia

Warto dodać, że wiele mebli i dodatków, które pochodzą od polskich producentów możecie kupić w SKLEPIE WHITEMAD – www.sklep.whitemad.pl 

O pracowni: 
Wnętrze zostało zaprojektowane przez Paulinę Góźdź i Agatę Pawletko z Pracowni Projektowej F-STUDIO, która powstała w połączeniu dwóch różnych osobowości, natomiast z wielkiej pasji do pięknych wnętrz. Duet Paulina i Agata rozpoczął wspólną drogę w 2020 roku, choć obie działały niezależnie już od 2015 roku, tworząc i projektując wnętrza zarówno mieszkalne, jak i komercyjne. Więcej na stronie: https://pracowniafstudio.pl/ 

Czytaj też: Architektura w Polsce / Dom jednorodzinny / Wnętrza / Polscy projektanci / whiteMAD na Instagramie  / Gdynia