Nowy mural od Traffic Design ozdobił szkołę w Gdyni

Mural przedstawia “wodny świat”, a jego autorką jest polska ilustratorka Gosia Herba. Nowy mural można już oglądać na ścianie Zespołu Szkół nr 6 w Gdyni. Jego ostateczna forma została wypracowana po rozmowach i warsztatach przeprowadzonych z uczniami.

Ścianę szkoły ozdobił sympatyczny obrazek. Nowy mural przedstawia dzieci, które radośnie spędzają czas nad wodą. Pierwsze z nich odpoczywa na kamieniu, a drugie oddaje się wodnym rozrywkom – nurkuje.

To symboliczny pomost pomiędzy ciszą (woda) a dźwiękiem (powietrze). Inspiracją dla mnie były także rysunki uczniów szkoły – mówi Gosia Herba, autorka projektu.

Gosia Herba jest autorką ilustracji prasowych, komercyjnych, większych form związanych z architekturą i wnętrzami, ale głównie specjalizuje się w ilustracji książkowej. Projektuje okładki, ilustruje i współtworzy książki dla dzieci. Jej prace publikowane są na całym świecie. Rysowała m.in. dla The New Yorker, The New York Times, Der Tagesspiegel, The Washington Post. Polscy czytelnicy znają ją z książek „Balonowa 5” czy „Van Dog”.

Na muralu oprócz motywu zabawy, radosnego spędzania czasu wśród przyrody pojawia się żaba – bohaterka warsztatów z dziećmi.
Projekt jest częścią działania realizowanego w ramach Asphalt Art fundacji Bloomberga i wkrótce zyska rozwinięcie w postaci dalszych działań mających zapewnić uczennicom i uczniom szkoły większy komfort korzystania z placówki.


Mural został wykonany przez artystów związanych z Traffic Design. Projekt sfinansowano ze środków Miasta Gdynia oraz Cavatina Group. Zespół Traffic Design słynie z realizowania na terenie Gdyni projektów, dzięki którym sztuka staje się elementem codzienności. Przez ostatnich kilka lat murale ich projektu ozdobiły liczne ściany kamienic, ale nie tylko! O tym, jak Traffic Design zmienia Gdynie dowiedzie się z naszych innych artykułów klikając TUTAJ.

fot. Rafał Kołsut

źródło: Traffic Design

Czytaj też: Ciekawostki | Sztuka | Kultura | Gdynia | whiteMAD na Instagramie