O takim wnętrzu marzyła od dawna. Mieszkanie w centrum miasta

To przestrzeń, które architektki zaprojektowały chcąc spełnić estetyczne marzenia właścicielki. Mieszkanie znajduje się w centrum miasta, jego wnętrze zaprojektowały Marta Krzekotowska, Magdalena Bulińska z pracowni maKa architekci.

Panuje tu lekki, świeży i kobiecy klimat. Projekt tego wnętrza pierwotnie miał być jedynie lekkim liftingiem apartamentu. Jego właścicielka mieszkała w nim już jakiś czas, ale nie do końca dobrze się w nim czuła. Gdy pierwotnie spotkała się z projektantkami zasugerowała, że chciałaby, aby mieszkanie zostało zaprojektowane w stylu “jak u jej siostry”, w którym to projektantki świeżo zakończyły pracę. Z biegiem czasu i po wielu rozmowach zakres projektu ulegał jednak powiększeniu i finalnie przeprowadzony został w zasadzie remont generalny.

Drewniana podłoga koresponduje z zaprojektowanymi indywidualnie dębowymi meblami o zaokrąglonych krawędziach. Całe wnętrze zostało utrzymane w kojących odcieniach śmietankowej bieli oraz taupe, które doskonale współgra z miękkimi formami i kształtami pozostałych elementów wyposażenia wnętrz. Te założenia bardzo konsekwentnie zrealizowano w całym open space’ie. Aby jednak wnętrze nie było nudne i monotonne, zaproponowano wyrazistą, czarną lampę Market Set oraz w zbliżonym kolorze fornirowany stół z widoczną strukturą i o niezwykłym kształcie (od Get Icone).

W mieszkaniu pierwotnie wisiały przy stole pojedyncze półki, które projektantki zamieniły na dużą zabudowę meblową wykonaną w kolorze ścian. Dzięki takiemu zabiegowi, mebel nawet pomimo swojego rozmiaru, stał się niemal niewidoczny. Jednocześnie na pierwszy plan wysuwają się designerskie dodatki oraz obraz namalowany specjalnie do tego wnętrza przez poznańską artystkę Kasię Kręcicką
Sypialnia w apartamencie jest prawdziwym miejscem relaksu i wypoczynku. Pojawia się tu piękne łóżko z dużym otulającym zagłówkiem z BoConcept, w ulubionym kolorze właścicielki mieszkania. Rattanowa lampa, tym razem w wersji stojącej, nie tylko daje ciepłe, delikatne światło, ale wieczorami rzuca niebanalny cień na ścianach, który sam w sobie jest ozdobą.


Całość uzupełniają naturalne tkaniny, w tym lniane narzuty i pościele. Przestronną łazienkę z wolnostojącą wanną ocieplono dzięki licznym dodatkom od Dabstory. Z kolei hol nabrała łagodnego charakteru dzięki dębowej, eleganckiej konsoli o miękkim kształcie oraz lustra w formie plamy. Całość projektu nie powstałaby, gdyby nie ogromne zaufanie, jakim obdarzyła projektantki właścicielka mieszkania.

zdjęcia: Yassen Hristov

projekt: maKa architekci

stylizacja: Aleksandra Sowińska

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Ciekawostki | Detal | whiteMAD na Instagramie