Ogromna inwestycja w centrum Poznania od CDF Architekci

Międzynarodowe Targi Poznańskie planują niebawem sprzedać liczącą niemal 6 hektarów działkę. Mieści się ona tuż przy Dworcu Głównym pomiędzy ulicami: Grunwaldzką, Matejki i Ułańską. Do współpracy nad projektem zaproszono jedno z najlepszych biur w Polsce CDF Architekci. Studio to odpowiedzialne jest między innymi za projekt uwielbianego przez naszych czytelników kompleksu Ubiq 34.

Dziś na tym terenie znajduje się duży parking MTP oraz kilka zabytkowych budynków pokoszarowych. W przyszłości powstanie tam wielofunkcyjna przestrzeń w skład której wejdzie przede wszystkim część mieszkalna, hotel, restauracje i lokale usługowo-handlowe. Architektom zależy na tym, aby teren był jak najabrdziej otwarty i przyjazny dla mieszkańców.

Budynki mieszkalne znajdą się wewnątrz kompleksu. Od strony ul. Grunwaldzkiej zaproponowano biurowce, a na tyłach byłego kina Olimpia usytuowany został hotel. Zabytkowe pawilony też zajmą biura, a część przeznaczona będzie na cele gastronomiczne, kulturalne i rozrywkowe. Duża część założenia ma być wolna od ruchu, z dużą ilością zieleni i stref dla pieszych.

Obsługa komunikacyjna ma się odbywać poprzez zjazd od strony ul. Grunwaldzkiej i pętli do ul. Ułańskiej, gdzie będą zjazdy do podziemnych parkingów. Przedłużyliśmy też ulice Konopnickiej i Orzeszkowej, z których też będzie można zjechać na podziemne parkingi – wyjaśnia szef CDF w Gazecie Wyborczej.

Projekt jest w trakcie uzgodnień z jednostkami miejskimi, m. in. z konserwatorem zabytków.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły