Okna INNOVIEW dają możliwość tworzenia dużych przeszkleń otwierając nowe spojrzenie na przestrzeń wewnątrz domu.

Okna pionowe Innoview. Dopasują się do projektu domu

Okna pionowe INNOVIEW to sprawdzony produkt w ofercie Fakro, który trafia do domów i budynków wielorodzinnych na całym świecie. Nowoczesna technologia sprawia, że takie okno można „uszyć na miarę”. Rozwiązanie pozwala dobrać poszczególne elementy okna i zbudować całość niczym klocki. To atrakcyjne również dla architektów, którzy będą mogli przygotować projekt wymarzonego domu bez ograniczeń.

Okna INNOVIEW to wysokiej jakości konstrukcja, która składa się z wielowymiarowych przeszkleń, drewna i aluminium. Ich projekt powstał w taki sposób, aby umożliwić personalizację okna począwszy od typu i wykończenia profili, przez budowę i wygląd szyb, aż po detale połączeń. To duży atut bo okno można dostosować do swoich potrzeb nie tylko w kwestiach funkcjonalnych, ale też wyglądu.

Bliżej natury

Producent przygotował cztery rodzaje drewnianych ram. Można tutaj wybrać: wytrzymałe drewno dębowe, profile sosnowe o jasnym rysunku słojów i dobrej termoizolacyjności, trwałe i ciepłe w odbiorze ramy modrzewiowe lub egzotyczne drewno meranti charakteryzujące się unikatowym usłojeniem.

Możliwość wyboru kształtu i koloru ram sprawia, że okno można z łatwością dopasować do estetyki całego pomieszczenia. W ten sposób salon czy sypialnia stają się projektami kompletnymi, są spójne estetycznie. Profile okien INNOVIEW dostępne są w dwóch wersjach: REGULAR oraz CLASSIC. Te pierwsze są proste, natomiast drugie – łagodniejsze i uformowane z lekkim nachyleniem. Ich spójną cechą są narożniki łączone w technologii czopowania, co pozytywnie wpływa na sztywność i trwałość konstrukcji.

Dopasuj do swoich potrzeb

Esteci docenią możliwość wyboru wykończenia ramy. Może ona być w odcieniu dopasowanym do tła ściany lub do drewnianych elementów wystroju. Można też zaszaleć i kompletnie zmienić podejście – inny kolor ramy sprawia, że okno kontrastuje z wnętrzem i staje się wyrazistym akcentem. Jaki kolor wybrać? Dzięki nowoczesnym warstwom kryjącym o półmatowym wykończeniu i dowolnych kolorach mamy pełną swobodę projektową. Ogranicza nas tylko wyobraźnia! Do wyboru jest ponad 200 kolorów z palety RAL oraz odcienie specjalne. Okładzina pełni też ważną rolę ochronną. Zabezpiecza ramę przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, dzięki czemu stolarki nie trzeba poddawać renowacji.

Okna Innoview dzięki swoim rozmiarom zapewniają kontakt z naturą by łatwiej było nam wypoczywać i relaksować się oraz czerpać przyjemność z życia.

Wybierając okno do domu trzeba zwrócić uwagę na kształt profili aluminiowych. W przypadku okien INNOVIEW wybierać można spośród klasycznego SOFT, nowoczesnego MODERN (ze zlicowaną płaszczyzną skrzydła i ościeżnicy) lub wersją PURE, gdzie rama stanowi pojedynczą płaszczyznę jak przy stałym szkleniu.

Energooszczędność i bezpieczeństwo

Kolejnym istotnym aspektem są szyby i energooszczędność. W dużych przeszkleniach za parametry termiczne odpowiada przede wszystkim szklenie, dlatego dobór konstrukcji pakietu szybowego powinien być przemyślany. W oknach INNOVIEW dostępne są pakiety dwukomorowe lub trzykomorowe. Oba typy osadzone są w ramie za pomocą uszczelek, techniką suchego szklenia – bez silikonu. To dodatkowo podwyższa estetykę stolarki.

Inżynierowie firmy Fakro duży nacisk położyli na poczucie bezpieczeństwa i komfort użytkowania, dlatego okucia w oknach INNOVIEW umożliwiają łatwe i szybkie otwieranie i zamykanie, nawet przy dużych rozmiarach. W kwestii odporności na włamanie, stolarka oferowana jest w klasie RC1 lub RC2.

Okna INNOVIEW dają pełną swobodę w projektowaniu. Ich nowoczesne wzornictwo i minimalistyczne wykończenie pozwolą stworzyć wnętrze, które w pełni odpowiada potrzebom użytkowników. Więcej o oknach INNOVIEW na oficjalnej stronie: www.innoview.pl.

źródło: Fakro

Czytaj też: Okna | Wnętrza | Dom jednorodzinny | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.