Oto IQOS 3. Nad jego projektem pracowano dwa lata

IQOS to urządzenie, które w Polsce jest już dobrze znane. Od kilku miesięcy w sprzedaży jest jego nowa generacja oznaczona numerem 3. Zasada działania się nie zmieniła, rewolucję przeszedł za to design urządzenia.

Prace nad wersją IQOS 3 trwały blisko dwa lata. Poprzednia wersja (IQOS 2.4 Plus) była bardzo dobrze zaprojektowana. Gadżet zgarnął bowiem kilka prestiżowych nagród za design. Pisaliśmy o tym tutaj. Wersja IQOS 3 ma zupełnie nową konstrukcję. To efekt pracy zespołu projektantów, który uważnie wsłuchał się w opinie użytkowników poprzednich generacji systemu.

IQOS 3 to urządzenie, które nie jest obojętne dla zdrowia. Producent tutaj niczego nie ukrywa. Jego zaletą jest to, że stanowi on ciekawą alternatywę dla pełnoletnich palaczy tradycyjnego tytoniu. System IQOS podgrzewa tytoń bez spalania go i wytwarza przy tym aerozol zawierający nikotynę. Dzięki temu udało się zredukować ilość szkodliwych substancji średnio o 90-95 procent.

IQOS 3 został zaprojektowany tak, by użytkownikom zapewnić prostszą obsługę, dłużej działającą baterię, umożliwić szybsze ładowanie i to wszystko zamknąć w bardziej kompaktowej obudowie. Dodatkowo IQOS 3 wyposażono w nowy system ProtectPlus, który zapewnia większą wytrzymałość i trwałość. W etui znalazł się specjalny magnes, który zabezpiecza urządzenie przed przypadkowym wypadnięciem.

Nowością jest sposób wyjmowania i przechowywania IQOS 3 w etui. W poprzedniej generacji należało wcisnąć przycisk, który zwalniał klapkę. W nowej wersji wystarczy lekko wcisnąć boczny panel, by następnie wsunąć urządzenie do środka. Nie trzeba się już martwić o to, czy umieszczamy IQOS-a poprawną stroną. Etui zaprojektowano tak, by podgrzewacz ładował się niezależnie od tego, którą stroną zostanie umieszczony w ładowarce. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się zredukować liczbę przycisków do zaledwie jednego!

Nowa wersja różni się od poprzednika nowym trybem wibracji. Po umieszczeniu wkładu Heets w IQOS 3 należy wcisnąć przycisk – pojawiające się wibracje informują o rozpoczęciu podgrzewania. Po kilku sekundach urządzenie znowu wibruje, informując o gotowości do inhalacji. W poprzedniej generacji należało zwracać uwagę na diodę, która w chwili podgrzewania pulsowała, a gotowość do działania oznaczała światłem ciągłym.

Urządzenie dostępne jest w czterech wersjach kolorystycznych, a dzięki specjalnym nakładkom można je dowolnie skonfigurować. Wymienne są nasadki, w których umieszcza się wkłady Heets oraz dostępne są kolorowe nakładki na kieszeń. W sumie można samodzielnie stworzyć aż 576 różnych kombinacji kolorystycznych.

Gadżet przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Obecnie kosztuje 480 zł i można go zamówić na stronie producenta www.pl.iqos.com.

fot. materiały prasowe PMI