Otworzyli go w zabytkowej kamienicy. ChiChi 4U Bar w Poznaniu

Poznańska Wilda wzbogaciła się o nowe, genialnie zaprojektowane miejsce, które zaspokoi apetyty miłośników soczystych burgerów i oryginalnych belgijskich frytek – ChiChi 4U. Do współpracy przy aranżacji wnętrz zaproszono architektów z pracowni mode:lina TM.

To już drugi punkt spod znaku ChiChi 4U, pierwszy to dobrze znany studentom z kampusu na Piotrowie czarny kontener morski. Właścicielom zależało na zachowaniu rozpoznawalnych dla marki elementów industrialnej kontenerowej estetyki, stąd decyzja projektantów z mode:lina, aby wykorzystać typową ryfowaną blachę.

Czarna ryfowana blacha pokryła większość ścian lokalu, a dla złagodzenia surowości pojawiły się elementy drewniane oraz rośliny. Blacha poza elementem czysto dekoracyjnym, okazała się bardzo praktycznym rozwiązaniem będąc powierzchnią trwałą, łatwo zmywalną. Dodatkowym atutem tego rozwiązania była łatwość adaptacji ścian po poprzednim najemcy wraz z pochowaniem nowej instalacji elektrycznej.

Podwieszone pod suftem ciemne stalowe kraty oraz widoczna srebrna konstrukcja wentylacji uzupełniają surową i industrialną atmosferę.

Aby dla kontrastu dodać wnętrzu domowy i przytulny charakter, na posadzce pojawiły się wzorzyste płytki przypominające porozkładane dywany. Czarne wnętrze uzupełnione czerwonymi dodatkami to bezpośrednie nawiązanie do identyfkacji wizualnej marki.

Realizacje poznańskich architektów możecie śledzić na ich profilu w serwisie Facebook tutaj.

Zespół projektowy: Paweł Garus, Jerzy Woźniak Kinga Kin, Magdalena Skop
Zdjęcia: Marcin Ratajczak
Adres: ChiChi 4U Bar, ul. Wierzbięcice 22, Poznań

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły