Palm Studio na Mokotowie. Butikowe studio treningowe z nutką Meksyku.

Palm Studio to miejsce, które zaprasza do odkrywania nowych aspektów własnego ciała i umysłu, stawiając na holistyczne podejście do zdrowia i dobrej kondycji.  Znajdujące się na warszawskim Mokotowie butikowe studio treningowe, oferuje różnorodne zajęcia pilates, prowadzone m.in. przez członków Healthy Team by Anna Lewandowska. Poza doskonale skrojoną ofertą zajęć, sukces zawdzięcza także swobodnej atmosferze, sprzyjającej regeneracji i samorozwojowi. Projekt wnętrz powierzono pracowni Madama, która zainspirowana pasjami podróżniczymi właścicieli studia oraz stylem obserwowanym w meksykańskim Tulum, stworzyła tu organiczną, sprzyjająca sesjom treningowym przestrzeń.

Palm Studio – maksymalne poczucie komfortu, spokoju i wyciszenia

Realizacje Madama nikogo nie pozostawiają obojętnym. Tym razem pracownia przenosi nas w egzotyczną podróż ku zdrowiu, zanurzoną w klimacie spokoju i elegancji. Korzystający z usług studia, od razu po wejściu do recepcji przenoszą się ku zmysłowym krajobrazom rustykalnego Meksyku i egzotycznej pustyni. Starannie dobrane detale tworzą w Palm Studio atmosferę, która wspiera praktykę Pilates, płynnie łącząc ruch i relaks. Pilates to w końcu nie tylko trening fizyczny, ale także forma pracy nad umysłem. Skupienie na kontroli oddechu i precyzyjna praca z ciałem przynoszą wymierne korzyści dla naszego zdrowia psychicznego.

Kluczem do osiągnięcia równowagi pomiędzy przewiewnymi i ziemistymi elementami wystroju, a sportową, nowoczesną salą z reformerami, jest połączenie eleganckich linii z naturalnymi teksturami, kolorami i materiałami. Kombinacja obłych i falistych linii sof, stolików i luster, które naśladują naturalne formy, sprawia, że wnętrze nabiera organicznego looku. Przestrzeń emanuje przytulnością poprzez zastosowanie ciepłych, delikatnych odcieni piaskowego beżu, płynnie przechodzących w głębokie brązy. Odcienie ziemi zaskakująco harmonizują z zielonymi akcentami, reprezentowanymi przez eleganckie kaktusy i majestatyczne palmy. Te starannie dobrane elementy nie tylko nawiązują do nazwy studia, ale stanowią także organiczną ozdobę, wprowadzającą do wnętrza dynamizm i odświeżającą energię ćwiczeń w otoczeniu egzotycznej roślinności.


Lampy jak dzieła sztuki

150-metrowa przestrzeń składa się z recepcji z poczekalnią, przebieralni, łazienek i sali do treningu. Współgrające z charakterem Palm Studio innowacyjne lampy, zaproponowane przez Madama, to prawdziwe dzieła sztuki. Przywołują na myśl misternie wykonane organiczne formy, ale wprowadzają do wnętrza studia nowoczesną estetykę i funkcjonalność. Ich unikalny design komplementuje przestrzeń i tworzy fascynujące instalacje świetlne, inspirujące do treningów zarówno w godzinach porannych, jak i podczas zachodu słońca.

„Zależało mi na wykreowaniu miejsca, które będzie podążać za oczekiwaniami wyjątkowej klienteli Palm Studio. Postanowiłam stworzyć tu inspirującą przestrzeń, w której wakacyjny klimat oraz zadbanie o własny dobrostan fizyczny i psychiczny będą iść w parze. Dzięki przemyślanym elementom wystroju, Palm Studio inspiruje do odkrywania równowagi pomiędzy siłą a spokojem. Wnętrza nie tylko pomagają w zadbaniu o kondycję fizyczną, ale przede wszystkim otaczają klientów atmosferą błogiego wypoczynku” – mówi Agata Frątczak z Madama.

Palm Studio oferuje pełną gamę nowoczesnych urządzeń i wysokiej jakości treningów, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów na reformerach, czy zajęć Refomen, przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn. Klienci mają również możliwość korzystania z prywatnych sesji z indywidualnie dostosowanym planem treningowym.

O pracowni: 
Madama – po studiach na ASP pierwsze doświadczenia zdobywałam w biurach projektowych w Hong-Kongu i w Hiszpanii. Ta pierwsza praca nauczyła mnie rozmachu i zupełnie nowego podejścia do projektowania. W drugiej uczestniczyłam w projektowaniu hotelu na setki pokoi i innych podobnych inwestycji na całym świecie. To był szybki kurs z aspektów technicznych i formalnych, których znajomość przydaje mi się do dziś. Madama założyłam ponad 13 lat temu. Na co dzień w pracowni w centrum Warszawy towarzyszy mi kameralny zespół. Od początku działalności wykonaliśmy setki projektów. Jeśli chodzi o pracę na zlecenie firm, to było to choćby pierwsze biuro Facebooka w Polsce, współpraca z Philip Morris czy Fundacją Instytutu Kardiologii. Do tego dochodzą liczne projekty mieszkań i domów prywatnych.” – mówi Agata Frątczak, założycielka pracowni Madama

Fot. Yassen Hristov

Zobacz również: Architektura | Wnętrza | Warszawa | Minimalizm| Zdrowie | Sport |