Pawilon Ukrainy na EXPO: goście zakleili ściany setkami tysięcy wiadomości

Pawilon Ukrainy na wystawie Expo 2020 w Dubaju opisywaliśmy kilka miesięcy temu (TUTAJ). Jego wnętrze jednak bardzo się zmieniło. Odwiedzający pawilon goście zaklejają ściany budynku kolorowymi karteczkami, na których zostawiają wiadomości o swoim wsparciu dla walczącego kraju.

To była spontaniczna akcja. Po 24 lutego w pawilonie Ukrainy udostępniono ścianę, na której goście mogli zostawiać krótkie karteczki z wiadomościami. Zaczęło się od dwóch wiadomości pozostawionych przez dzieci. Dorośli szybko poszli w ich ślady i zostawiali kolejne. Miejsca szybko zabrakło, dlatego słowa wsparcia rozlały się po całym wnętrzu przysłaniając niemal wszystkie wolne przestrzenie.

“Stop Putinowi”, “Wolność zwycięży”, “Wszyscy jesteśmy za Ukrainą” – to tylko niektóre z pozostawionych wiadomości.


W pierwszym dniu wojny personel pawilonu Ukrainy cały czas płakał, ale kiedy ten cud (kolorowa ściana – przyp. red.) zaczął się pojawiać, wzięliśmy drugi oddech. Każdego dnia, kiedy przychodzimy do pawilonu uświadamiamy sobie, że mamy ogromne wsparcie z całego świata. Możesz tu znaleźć wiadomości w przeróżnych językach – wspomina w rozmowie z agencją Reuters Kateryna Moroz, dyrektor wystawy w pawilonie Ukrainy.

Dużą liczbę kartek widać na wideo:

Obecnie w pawilonie Ukrainy pracuje 40 osób. Póki co nie wiedzą, czy wrócą do kraju po zakończeniu wystawy. Expo w Dubaju trwa bowiem tylko do końca marca tego roku.

Czytaj też: Pawilony naszych sąsiadów na EXPO | Ciekawostki | Ukraina  | whiteMAD na Instagramie

źródło: redakcja whiteMAD.pl