Pełne krągłości i eleganckich dodatków. Tak wygląda Warszawski UL

Warszawski Ul to nowa przestrzeń co-workingowa w Warszawie, powstała w zabytkowej kamienicy. Jej wnętrze zaprojektowali architekci ze studio Beza Projekt.

Jest pełna krągłości i eleganckich motywów. Warszawski Ul to przestrzeń do pracy wspólnej powstała w modernistycznej kamienicy przy ul. Puławskiej 152. Kamienicę zaprojektował architekt Romuald Gutt, jeden z najbardziej znanych architektów okresu dwudziestolecia międzywojennego. Eleganckie biuro urządzono w dawnym mieszkaniu.

W sumie powierzchnia biura wynosi 80 m kw. Powstały tutaj cztery niezależne biura, wspólna kuchnia i łazienka. Architekci z Beza Projekt inspirację czerpali z serialu „Mad Men”. W efekcie powstało wnętrze, w którym królują krągłości i przeszklenia. Projektanci chcieli, aby dzienne światło docierało do każdej części biurowej. 

Co ciekawe, na podłodze udało się zachować oryginalną klepkę sprzed lat. W holu i w kuchni położono popularne od jakiegoś czasu lastryko, a ściany ozdobiono naturalnym fornirem. Wisienką na torcie są unikalne dodatki z lat 60., które architekci znaleźli na targowiskach i aukcjach internetowych. 

więcej: bezaprojekt.pl