Połączyli design z technologią. Nowy bezprzewodowy odkurzacz Dyson

To urządzenie dla wymagających. Nowy odkurzacz Dyson V15s Detect Submarine w kompleksowy sposób pozwala zadbać o porządek. Wyposażony jest w technologię aktywnego mycia podłóg, funkcję podświetlania kurzu, szczotkę zapobiegającą plątaniu się włosów i ma potężną moc ssania. To wszystko udało się zamknąć w atrakcyjnej wizualnie formie.

Jego wygląd intryguje. Bezprzewodowy odkurzacz Dyson V15s Detect Submarine ma smukłą formę i oryginalny design. Projektanci z powodzeniem połączyli odważne kolory, tworząc atrakcyjne urządzenie, które można eksponować we wnętrzu domu czy mieszkania. To pierwszy uniwersalny bezprzewodowy odkurzacz Dyson z funkcją aktywnego mycia. Dyson V15s Detect Submarine został zaprojektowany w taki sposób, aby zniwelować problemy generowane przez dostępne już na rynku modele odkurzaczy myjących. Nowością jest technologia, która przez cały czas sprzątania myje powierzchnie czystą wodą. Można więc zapomnieć o konieczności sięgania po detergenty. Czym wyróżnia się odkurzacz? Po kolei.

Wystarczy woda

Inżynierowie Dyson wyposażyli nowy odkurzacz w Elektroszczotkę Dyson Submarine do czyszczenia podłóg twardych na mokro. Dzięki niej można skutecznie usuwać rozlane płyny, plamy i drobne suche zanieczyszczenia jak okruszki. Podczas pracy zużywa optymalną ilość wody, nie pozostawiając jej nadmiaru na podłodze. Efekt udało się osiągnąć projektując osiem punktów rozprowadzania wody, cała powierzchnia wałka jest odpowiednio nawilżona. Czas na techniczną ciekawostkę. Podczas pracy odkurzacza uwalniane jest 18 ml wody na minutę. To niewielka ilość, ale umożliwia efektywne mycie. Nadmiar wilgoci jest odprowadzany do pojemnika, który można łatwo opróżnić. Producent szacuje, że jedno napełnienie pojemnika czystą wodą (300 ml) umożliwia czyszczenie do 110 m kw. powierzchni.

Konstrukcja odkurzacza ma ułatwiać sprzątanie w trudniej dostępnych miejscach, pod meblami czy wzdłuż krawędzi.


Posiadacze dotychczasowych modeli odkurzaczy myjących często mają wiele powodów do frustracji, związanych głównie z niewygodną obsługą i konserwacją oraz niewystarczającą skutecznością sprzątania. Rozwiązaliśmy te problemy, tworząc wielofunkcyjny i kompaktowy, łatwy w manewrowaniu a zarazem wydajny odkurzacz, który przenosi nas na nowy poziom dokładnego sprzątania, także na mokro – mówi Charlie Park, wiceprezes działu Floorcare R&D w firmie Dyson.

Nic się nie ukryje

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest Elektroszczotka Fluffy Optic. Dzięki podświetleniu pozwala uwidocznić kurz na twardych powierzchniach, sprawiając, że niewidoczne zabrudzenia możemy z łatwością dostrzec. Natomiast specjalny czujnik Piezo Sensor mierzy ilość zanieczyszczeń i podpowiada, czy odkurzanie było naprawdę dokładne. Podczas odkurzania możemy na ekranie sprawdzić ilość zebranego zanieczyszczenia, a czujnik automatycznie dostosuje moc ssania do różnych powierzchni i ilości zanieczyszczeń.

Nie będę rozpisywać się o technicznych parametrach urządzenia, mocy silnika i jego obrotach na minutę. Te można sprawdzić na stronie Dyson. Zwracam jednak uwagę na funkcjonalność. Dzięki różnym wymiennym końcówkom, jedno urządzenie może zastąpić kilka innych przedmiotów.

Elektroszczotka Digital Motorbar pozwala dokładnie odkurzyć dywan, usunąć z jego powierzchni włosy i sierść. Natomiast przeróżne zakamarki można posprzątać dzięki uniwersalnej końcówce Dyson Combi. Jej projekt ułatwia odkurzanie mebli, narożników, listew przypodłogowych, szuflad i innych trudniej dostępnych miejsc.

Ostatnia to Mini elektroszczotka zapobiegająca plątaniu, zbiera długie włosy i sierść. Szczotka ma stożkowaty kształt i specjalnie wyprofilowane włosie. Jej projekt sprawia, że włosy i sierść nie owijają się wokół niej, lecz przesuwają się ku jej węższemu końcowi i następnie zsuwają, trafiając do pojemnika na odpady. Taką szczotką można odkurzyć materace, sofy i legowiska zwierząt. Z pewnością docenią to właściciele czworonogów.

Po co sprzątamy? Czysty dom to ładniejsze miejsce do życia. Czystość sprzyja też zachowaniu zdrowia. W tym miejscu warto docenić system filtracji odkurzacza Dyson. Według zapewnień producenta, filtracja wyłapuje 99,99% cząsteczek tak drobnych jak 0,3 mikrometra, dzięki czemu mamy pewność, że żadne zabrudzenia nie przedostają się z powrotem do pomieszczeń. Cieszymy się zatem czystszym powietrzem.

Więcej o odkurzaczu przeczytacie na stronie producenta TUTAJ.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Technologia | Ciekawostki | Dom | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.