wizualizacja Siedziby Głównej / Terminalu promowego firmy Smyril Line, w Tórshavn na Wyspach Owczych, projekt: Henning Larsen Architects.

Polska pracownia Element wśród najlepszych wizualizatorów na świecie!

Działająca w Gdyni pracownia Element została pierwszą polską firmą, która zdobyła międzynarodową nagrodę Architizer Vision Awards i to w dwóch kategoriach! Projektanci zostali docenieni tytułem ”Best Architectural Visualization Studio of the Year 2023″ za całokształt twórczości oraz „Best Photorealistic Architectural Visualization of the Year 2023” za wizualizację Siedziby Głównej / Terminalu promowego firmy Smyril Line, w Tórshavn na Wyspach Owczych, którą zaprojektowali architekci z duńskiego biura Henning Larsen Architects.

To najwyższe możliwe osiągnięcie w naszej dziedzinie, które podniosło naszą firmę na szczyt w branży wizualizacji architektonicznych na całym świecie. Doceniono nas za to, że jesteśmy bardziej fotografami, niż technicznymi twórcami świata 3D. Nie robimy tylko ładnych/słonecznych zdjęć ani nie składamy pustych obietnic. Zamiast tego staramy się pokazać prawdziwą wartość projektu w uczciwy i obiektywny sposób. Dodatkowo jesteśmy przekonani, że przyszłość reprezentacji architektonicznej leży w ciągłym poszukiwaniu nowych technologii i środków wyrazu. Nasza firma z odwagą eksperymentuje z nowymi podejściami, by jeszcze lepiej komunikować architekturę naszym klientom i szerokiemu gronu odbiorców – komentuje Jakub Figel z pracowni Element, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. 

Jury składające się z ekspertów z dziedziny architektury i wizualizacji, oceniało prace spośród setek zgłoszeń, wybierając tylko nielicznych wyróżnionych. Gdyńska firma osiągnęła to wyróżnienie dzięki skrupulatnej pracy, podczas której zwracają uwagę na każdy detal. Estetyka i innowacyjność to czynniki, które mają wpływ na ich wizualizacje.


Jury dokładnie analizowało zgłoszenia, biorąc pod uwagę trzy kluczowe aspekty: estetykę; jury uznało w uzasadnieniu nagrodzone prace nie tylko za piękne, ale także doskonale oddające charakter otoczenia, które przedstawiają. Innowacyjność oraz wpływ. Ostatni czynnik, choć trudny do zmierzenia uwzględnia fakt, że prace gdyńskiego studia inspirują szeroką społeczność projektową i wywołują nowe pomysły wśród innych profesjonalistów w branży.

To dla nas ogromne wyróżnienie i dowód na to, że nasza pasja i zaangażowanie w pracę nad wizualizacją architektoniczną są doceniane na międzynarodowej scenie. Jesteśmy dumni, że reprezentujemy Polskę w tej prestiżowej konkurencji i że nasza firma stała się liderem w dziedzinie wizualizacji architektonicznych na całym świecie – dodaje podkreśla Jakub Figel.

Pracownia Element zgłaszając się do konkursu przesłała organizatorom najlepsze wizualizacje, które wykonała do tej pory. Ich przegląd publikujemy w galerii poniżej. Gratulujemy dbałości o szczegóły!

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Ciekawostki | Polscy projektanci | Detal | Sztuka | whiteMAD na Instagramie